Egyértelmû szerda

:

:

Az EuroLiga 9. fordulójának szerdai játéknapja nem hozott meglepetést, minden pályán nagy különbségû gyõzelmet aratott az esélyesebb gárda.

Az A-csoportban, a Pécs hatosában minden találkozót csütörtökön rendeznek.

A B-csoportban egy összecsapásra került sor, ahol a Sopron hazai pályán 19 pontos vereséget szenvedett a Jekatyerinburgtól.

6. LOTOS GDYNIA 1/7

A C-csoportban két összecsapást bonyolítottak le. A Prága a litván VICI Aistes alakulatával mérte össze erejét. A találkozón a csehek azért hajtottak, hogy minél jobb gyõzelem/vereség mutatóval minél elõkelõbb helyrõl várhassák a rájátszást, míg a litvánok halvány továbbjutási esélyüket szerették volna megragadni. Végül a cseh fõváros kirakatcsapata örülhetett. A szünetben 52-29 állt az eredményjelzõn és az, hogy a kaunasi hölgykoszorú megúszta 30 pont alatti vereséggel, csak annak köszönhetõ, hogy az utolsó negyedben a hazaiak 13 egységig jutottak, míg a vendégek 18-ig. A Prágában egy nem mindennapi adatot is feljegyezhettünk, Milton-Jones, Whalen és Elhotova is 20-20 pontot szerzett.

A hétvégi spanyol kupadöntõben a Salamanca várakozáson alul teljesített, így a hispán drukkerek igencsak tartottak az isztambuli vendégjátéktól. Pedig nem kellett volna, a Salamanca 8-23-ra elhúzott az elsõ negyedben és ezt a hátrányát a Galatasaray már nem is tudta ledolgozni. A szünetre ugyan 10 pontot faragtak a hátrányukon a törökök, de a vendégek a harmadik és a negyedik negyedet is magabiztosan hozták. A vége 64-81 lett. A spanyolok legjobbja a 24 pontos Alba Torrens volt. A törököknél a 15 egységig jutó Augustus bizonyult a legeredményesebbnek. A Salamanca ezzel a sikerrel megerõsítette csoportgyõzelmét, míg a Galatasaray hatalmas meglepetésre az utolsó fordulóban is számolgathat.

ZVVZ USK Prague – VICI Aistes 87-60 (27-16, 25-13, 22-13, 13-18)
Galatasaray MP – Halcon Avenida 64-81 (8-23, 24-14, 14-23, 18-21)

6. TARBES GESPE BIGORRE 3/5

A D-csoport sem a nagy izgalmakról marad emlékezetes. Jelena Leucsanka távozásával jelentõsen meggyengülõ Gorzow nem tudta megszorongatni a kupadöntõ fáradalmain könnyedén átlendülõ Valenciát. A spanyolok a kiegyensúlyozott elsõ negyed után 23 ponttal hozták a második 10 percet és ezzel a mérkõzést is eldöntötték. A Gorzow számára már tétnélküli összecsapáson végül 52-86-os spanyol siker született, amivel a Valencia megnyerte csoportját. A találkozón a 16 pontos Rebekkah Brunson és a 14 pontos Katie Douglas remekelt.

A csoport másik meccsén a Bourges 17 ponttal verte az ezer sebbõl vérzõ Brnót. Az elég egyértelmû találkozón a franciák a végül 17 pontig jutó Endene Miyem vezetésével már a szünetben 10 pont felett vezettek és végül 77-60-ra nyertek is. A Bourges ezzel nagy lépést tett a csoport második helye felé, ha az egyre jobb formában lévõ Orenburg Olaszországban legyõzi a Schiot, Pierre Vincent csapata várakozáson felül szerepelhet.

Gorzow – Ros Casares 52-86 (18-19, 6-29, 6-22, 22-16)
Bourges Basket – Frisco Sika Brno 77-60 (18-17, 22-12, 21-16, 16-15)