Elena Delle Donne nélkül is magabiztosan nyert a Washington Phoenixben

:

:

Szerdáról csütörtökre virradóra egy mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. A Washington Mystics 103-95-ös gyõzelmet aratott a Phoenix Mercury otthonában.

A Washington Mystics továbbra is Elena Delle Donne nélkül állt fel, de még legnagyobb sztárjuk hiányában is remek teljesítményt nyújtottak. A szoros elsõ negyed után, amikor 26-26 állt az eredményjelzõn, a második etapban kezdtek ellépni riválisuktól. A félidõben már 49-43-ra vezettek. Érdekesség, hogy a washingtoniaknál Kristi Toliver 15 pontnál járt a nagyszünetben. A másik oldalon a rendkívül idegesen és sok hibával játszó Diana Taurasi az elsõ 20 percben nem talált be, de összeszedett három faultot.

A harmadik negyed elejét 6-0-val indította a Mystics és innentõl kezdve az egész találkozót kézben tartották. A játékrész hajrájában 83-61-nél már a 20 pontot is átlépte a differencia. Az utolsó 10 percnek 83-65-rõl vágtak neki a csapatok. A Mercury igyekezett felzárkózni, de a 8-10 egység közötti különbség végig megmaradt a felek között. Kristi Toliver 30 ponttal vezette gyõzelemre a Mystics gárdáját, míg Tianna Hawkins 13 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Yvonne Turner a Phoenix Mercury színeiben közel 15 percet töltött a pályán, 2 pont, 4 szerzett labda, 3 lepattanó és 1 gólpassz került a statisztikai lapjára. A négy mezõnykísérletébõl egy lett sikeres. Ezzel az elsõ negyed hajrájában módosította 26-24-re az állást.

Phoenix Mercury – Washington Mystics 95-103 (26-26, 17-23, 22-34, 30-20)