Éles küzdelemben nyert az MTK-TFSE a Csata DSE otthonában

Csata DSE - MTK-TFSE 58-61 (13-20,22-19,11-15,12-7)

Női Amatőr NB I., rájátszás
Budapest, Csata utcai Általános Iskola

Csata DSE: Gábor 18/3, Szörényi 12/3, Toman D. 9, Willis-Hutlassa 4, Bajzáth 4. Csere: Jánosi, Albert-Tóth 3/3, Arnóczki 2, Toman R. 6.

MTK-TFSE: Kenyeres 10/3, Vígh 13/3, Dúl T. 6/6, Király 11/9, Burján 10/6. Csere: Dr. Gróf, Herman 5/3, Dömötör 3/3, Turi 3.

Az Amatőr bajnokság rájátszásában az MTK-TFSE 61-58-as győzelmet aratott a Csata DSE otthonában.

A mérkőzés elején 7-2-es előnyre tett szert a Csata DSE, de erre 10-0-val válaszolt az MTK-TFSE. Lendületben maradtak Hegedűs Péter tanítványai. Az első szakasz hajrájában már 18-9-re vezettek. 10 perc után 20-13 állt az eredményjelzőn. A második etap elején villámrajtot vett a Csata és a félidőig 16 pontig jutó Gábor Lili határozott játékával megfelezték a hátrányukat. A félidő utolsó négy percébe érkezve 29-27-re felzárkóztak a hazaiak. Fordítani viszont nem tudtak, ismét növelte előnyét az MTK-TFSE. A nagyszünetben 39-35 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején a Csata DSE ragadta magához a kezdeményezést. Egy 9-1-es futással fordítottak a hazaiak. Amikor a hosszabb kihagyás után visszatérő Szörényi Laura triplája célt ért, 44-40-re módosult az eredmény. Király Andrea és Kenyeres Anett állt állt az MTK-TFSE élére. Amikor Király Andrea hárompontost értékesített, 50-46-nál már a vendégek voltak 10-2-es sorozatban. A harmadik szakaszt Burján Laura duplája zárta. Az utolsó 10 percnek 54-46-ról vágtak neki a csapatok. Itt előbb 54-50-re felzárkózott a Csata, majd Vígh Bernadett triplájával és Kenyers Anett duplájával 59-50-re elszakadt az MTK TFSE. A hajrában ismét szépített a Csata, Szörényi Laura hat pontja zárta a meccset, de fordítani már nem tudott a házigazda.

Az MTK-TFSE együttesében Vígh Bernadett 13, Király Andrea 11 pontot ért el. A Csata DSE együttesében Gábor Lili 18, Szörényi Laura 11 egységig jutott.