Élesedik a harc az Euroligában a rájátszásért

:

:

Szerdán hét mérkõzéssel folytatódtak a nõi kosárlabda Euroliga küzdelmei. Élesedik a versenyfutás a rájátszásért és ismét születtek meglepetések is. Összefoglaló a szerdai játéknapról.

Az A-csoportban egy találkozóra került sor, melyen a Kayseri KASKI 68-53-ra verte a Schio-t. A két alakulat három negyeden át fej-fej mellett haladt. A 41-39-rõl induló záró szakasz elsõ három és fél percében 13-4-es szériát csinált a török csapat és ezzel eldöntötte a gyõztes kilétét. Az olasz bajnoki címvédõ mindössze 33.8%-al dobott mezõnybõl, elveszítette a lepattanóharcot és több labdát adott el riválisánál. A Kayseri keretébõl öten is elérték a 10 pontot. A Schio-nál a 12 pontos Courtney Vandersloot volt a legeredményesebb. Honti Kata 24 perc alatt 6 pontot és 2 lepattanót jegyzett.

Kayseri Kaski – Beretta Famila 68-53 (16-19, 12-10, 13-10, 27-14)

6. HAT-AGRO UNI GYÖR	6	0/6	328/534	6

A B-csoportban a Sopron volt a szünnapos. A csoport elsõ szerdai mérkõzésén az Orenburg 86-58-ra kiütötte a Brno-t. A cseh együttes Danielle Hamilton hiányában a magas posztokon minimális rotációs lehetõségekkel rendelkezett. A lepattanókért folytatott csatát 39-26-ra elveszítették és már a félidõre 18 pontos hátrányba kerültek. Az Orenburg legeredményesebbje DeWanna Bonner volt 29 ponttal.

A Rivas Ecopolis 63-56-ra verte a Lattes Montpelliert. Végig kiegyenlített csata zajlott. Az utolsó 3 percbe 56-54-es francia elõnyrõl érkeztek a csapatok. Ekkor Casas triplájával fordított a Rivas, majd Frida Eldebrink is kétszer eredményes volt távolról. Ezzel a három triplával összesen egy 9-0-s sorozattal zárta a mérkõzést a Rivas. Casas 24, Eldebrink 13 ponttal fejezte be a találkozót.

A Fenerbahce 67-59-re legyõzte a Wisla Krakow-t. A török sztárcsapat megint nem villogott, de a félidõ elõtt 10 pontosra növelte az elõnyét, melyet már nem engedett ki a kezébõl. A harmadik negyedben a 15 egységet is elérte a differencia. A Wisla a záró szakaszban 10 pont alá jött, de csak szépíteni tudott az eredményen. Isabelle Yacoubou 14 egységig jutva lett a Fener legeredményesebbje. Allie Quigley 31 perc alatt 10 pontot szerzett.

Nagyezsda Orenburg – BK IMOS Brno 86-58 (21-17, 26-12, 14-22, 25-7)
Rivas Ecopolis – Lattes Montpellier 63-56 (15-18, 15-11, 17-16, 16-11)
Fenerbahce – Wisla Can-Pack 67-59 (20-16, 16-12, 20-13, 11-18)

7. LATTES MONTPELLIER         	8	2/6	482/525	10

A C-csoportban a Szpartak Moszkva kisebb meglepetésre 73-59-re verte a Galatasaray-t. A török csapat keretében már ott volt a tüdõgyulladása után Alba Torrens, de nem tudott segíteni a társain. A Szpartak Moszkva már az elsõ negyedben 27-17-re ellépett és magabiztosan uralta a találkozót. A PINKK-tõl szerzõdtetett Tijana Ajdukovic lett az orosz csapat legjobbja 16 ponttal és 10 lepattanóval.

A Novi Zagreb a negyedik negyedben 8 pontos hátrányból fordítva, nagy hajrával 71-66 arányban múlta felül a CCC Polkowice együttesét. Ezzel a horvát bajnok életben tartotta továbbjutási esélyeit. Milica Dabovic 19 pontot és 5 gólpasszt jegyzett. A csoport záró mérkõzésén a Salamanca könnyedén érvényesítette a papírformát a Kibirkstis-Vici Vilnius ellen. A 97-70-es sikerbõl Shay Murphy 32 ponttal vette ki a részét.

Szpartak Moszkva Vidnoje – Galatasaray odeabank 73-59 (27-17, 17-16, 12-17, 17-9)
Perfumerias Avenida – Kibirkstis-Vici Vilnius 97-70 (24-25, 24-12, 22-13, 27-20)
WBC Novi Zagreb – CCC Polkowice 71-66 (20-17, 7-16, 15-15, 29-18)