Életben a pécsi remények

:

:

Egyre izgalmasabb az EuroLiga, minden csoportban „áll a bál”, gyakorlatilag a Jekatyerinburg, Fenerbahce duó elsõ két helyén kívül más minden megjósolhatatlan az alapszakaszt követõ 16-os tábla sorrendje kapcsán. Ennyire azonban ne szaladjunk elõre, nézzük a csütörtöki találkozókat.

Az A-csoportban minden csütörtökre maradt. A Pécs hõsies gyõzelmérõl már beszámoltunk. A megerõsödött Krakkó igencsak megszenvedett a meggyengült Riga otthonában. A lettek 18 – 9-cel indították a mérkõzést. A Krakkónak a gyenge kezdés után csak a szünetre sikerült felzárkóznia és csak a negyedik szakaszban tudták leszakítani szívósan küzdõ ellenfelüket. Az utolsó 2 percnek már 10 pontos vendég elõnnyel futottak neki a csapatok, a vége pedig 74-82 lett. A gyõztes csapat legjobbja a 18 pontot és 7 lepattanót szerzõ Nicole Powell lett. A másik új igazolás, Leucsanka is beváltotta a reményeket, 14 pont és 5 lepattanó került a neve mellé.

A Taranto-Mondeville csata a Pécs jövõje miatt hatványozott figyelmet kapott. Itt az olasz gyõzelemnek kellett szurkolni. Az elsõ két negyed azonban mást vetített elõre, a franciák a második negyed felénél már 29-37-re, azaz 8 ponttal is vezettek. A félidõben 2 ponttal még a vendégek jártak elõrébb. Az olaszok csak a harmadik 10 percben vették át a vezetést és a negyedik etapban õrölték fel ellenfelüket. Ekkor már 17 pont is volt a differencia, végül pedig 79-67-nél fújták le a találkozót a játékvezetõk. A Taranto legjobbja a 18 pontos, télen igazolt Sophia Young volt.

Pécs 2010 – Good Angels Kosice 75-72 (17-18, 19-18, 19-14, 20-22)
TTT Riga – Wisla Can-Pack 74-82 (22-17, 16-20, 18-24, 18-21)
Cras Basket Taranto – USO Mondeville 79-67 (16-17, 24-25, 22-14, 17-11)

6. TTT RIGA 1/8 (485/621)

A B-csoportban is két találkozóra került sor. Ezek közül a friss spanyol kupagyõztes, a Rivas Ecopolis egy érdekes meccsen verte a horvát Gospicot. Az elsõ negyed után 1 ponttal a horvátok vezettek. Majd jött két olyan etap, ahol összesen 25 pontot vert riválisára a madridi gárda. A negyedik felvonást 18-32-re viszont a horvátok nyerték, de 10 pontot így is megõrzött elõnyébõl a házigazda. A rivas Ecopolisnál ismét a 27 pontig jutó DeWanna Bonner remekelt.

A Fenerbahce elsõ EuroLiga meccsét játszotta Angel McCoughtry-val a soraiban. A találkozó nem a még helyét keresõ, de azért 11 pontot összeszorgoskodó amerikairól szólt, hanem Ivana Matovicsról, aki 16 pontot és 15 lepattanót szerzett. A szerb center mellett Yilmaz (19 pont, 8 lepattanó) és Penny Taylor (16 pont) vitte a prímet. A mérkõzésen az elsõ félidõ kiegyensúlyozott játékot hozott és végül a harmadik negyedben õrölte fel ellenfelét a Fenerbahce. Rátgéber László együttese végül 64-77-es gyõzelmet aratott.

Lotos Gdynia – Fenerbahce 64-77 (21-17, 15-21, 15-26, 13-13)
Rivas Ecópolis – Gospic Croatia 99-89 (28-29, 24-13, 29-15, 18-32)

A B-csoport állása

1. FENERBAHCE S.K. 9/0 (809/679)
2. UMMC JEKATYERINBURG 8/1 (708/582)
3. MKB EUROLEASING SOPRON 4/5 (690/690)
4. RIVAS ECOPOLIS 4/5 (665/699)
5. GOSPIC CROATIA OSIGURANJE 1/8 (706/811)
6. LOTOS GDYNIA 1/8 (659/776)

A C-csoportban egy mérkõzésre került sor, melyen megtört a Szpartak Moszkva rossz sorozata. A címvédõ ugyanis megszerezte elsõ idegenbeli gyõzelmét. Ugyan Sue Bird-del kiegészülve, de a sérült Lauren Jackson és a távozóban lévõ Jekabsone nélkül várta az összecsapást Pokey Chatman együttese. Az mérkõzésen már az elsõ negyedben kétszámjegyû differencia alakult ki a gárdák között és a franciák nem is tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. A Szpartak Moszkva úgy nyert 61-78-ra, hogy Pokey Chatman minden nevezett játékosát pályára küldte és mindenki szerzett is pontot. A legeredményesebb a 21 egységig jutó Epiphaaniya Prince volt.

Tarbes GB – Szpartak Moszkva Vidnoje 61-78 (13-23, 16-17, 12-20, 20-18)

A C-csoport állása

1. HALCON AVENIDA SALAMANCA 7/2 (702/581)
2. SZPART&K MOSZKVA VIDNOJE 6/3 (707/561)
3. ZVVZ USK PRAGUE 5/4 (666/643)
4. GALATASARAY MEDICAL PARK 3/6 (613/685)
5. VICI AISTES KAUNAS 3/6 (608/717)
6. TARBES GESPE BIGORRE 3/6 (575/684)

A D-csoportban került sor a Fiba Europe által a forduló meccseként beharangozott Schio-Orenburg rangadóra. A találkozó beváltotta a hozzáfûzött reményeket. Az olaszok a szoros elsõ negyed után a második 10 perc végén elléptek 6-8 ponttal az Orenburgtól. Az oroszok viszont nem adták fel, a harmadik negyedben egyenlítettek, igaz ezután megint 8 ponttal elszakadtak a hazaiak. A negyedik szakaszban megint felzárkóztak 2 pontra a vendégek, de a Schio ismét lerázta ellenfelét és a 17 pontos Laura Macchi vezetésével behúzta a találkozót. A Schio ezzel a 4/5-ös mutatóval rendelkezõ gárdák népes táborába taszította az Orenburgot.

Beretta-Famila Schio – Nagyezsda Orenburg 74-66 (19-17, 21-15, 17-18, 17-16)