Életben tartotta esélyeit a Hatay, négy között a Fener

:

:

Pénteken két negyeddöntõ párharc a második felvonásához érkezett Törökországban. A Hatay a Mersin otthonában nyert és 1-1-re alakította a párharc állását. A Fenerbahce a második gyõzelmét is megszerezte a Besiktas ellen és már készülhet az elõdöntõre.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A Hatay kisebb meglepetésre az elsõ meccsen hazai pályán alulmaradt a Mersin gárdájával szemben. A második találkozón így gyõzelmi kényszerben lépett pályára és végül 72-64-es sikerrel életben tartotta esélyeit a négy közé jutásra. A sorsdöntõ harmadik meccset hétfõn rendezik a Hatay otthonában. Az elsõ félidõben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 4-5 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult.

A nagyszünetben 33-31-re ment a Hatay. A harmadik negyedben 40-33-nál felcsillant az esély a Hatay elõtt, hogy elléphet riválisától. A játékrész végén azonban 53-50-nél a Mersin járt elõrébb. A döntõ fordulat a záró szakaszban jött el, amikor 60-58 után egy 11-2-es sorozattal fordított a Hatay. Innentõl kezdve kézben tartották az irányítást. A keretükben Courtney Paris 17 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A másik ágon nem voltak ekkora izgalmak. A Fenerbahce 79-64-re gyõzte le a Besiktas-t és ezzel 2-0-ra behúzta a párharcot. Már a 21-13-as elsõ negyedben ellépett riválisától a Fener. A félidõben 39-30 állt az eredményjelzõn, majd a harmadik negyedben állandósult 10 egység felett a differencia. A Fener legnagyobb elõnyét 75-53-nál regisztrálhattuk. A magabiztos sikerük alkalmával Ayse Cora 21 pontját kell kiemelni.

Mersin BB – Hatay 64-72 (19-22, 12-11, 22-17, 11-22)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.

Besiktas – Fenerbahce 64-79 (13-21, 17-18, 17-22, 17-18)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Fenerbahce javára.