Elhalasztották a francia csúcsúrangadót

:

:

Szombaton 17 óra 45 perctől fogadta volna az LDLC ASVEL Feminin a Bourges Basket együttesét. A francia élvonal csúcsrangadóját el kellett halasztani.

Ahogy arról korábban hírt adtunk, a Bourges igen komoly Covid-helyzetbe került. A klubnál hat pozitív eset volt, közte három a koronavírus brit variánsa és emiatt a Prado Arénát lezárták. Többen karanténba kerültek. A szerdai találkozójukat, melyet a Landerneau ellen vívtak volna, március 17-re halasztották. A Lyon elleni rangadó sorsáról pénteken tárgyaltak a klubok, a hatóságok képviselői és a szövetség. Végül elővigyázatosságból a halasztás mellett döntöttek. Új időpont még nincs.

A Lyon a válogatott szünet után szerdán a Saint-Amand Hainaut Basket alakulatát verte. Jelenleg a Bourges és a Lyon is 11-11 lejátszott mérkőzésnél tart. A Bourges veretlenül listavezető. A Lyon 8 győzelemmel és 3 vereséggel rendelkezik. A két csapat október 28-án már találkozott a bajnokságban, akkor hazai pályán a Bourges 74-62-re nyert.

Fotó: LDLC ASVEL Feminin