Elmaradtak a visszavágók a kupameccsekért

:

:

A hétközi kupadöntõ után vasárnap már bajnoki fordulót rendeztek Oroszországban. Az alapszakasz utolsó elõtti fordulójában megismétlõdtek az Orosz Kupa csütörtöki helyosztóinak párosításai, azaz a Szpartak Moszkva a Kurszkkal, az Orenburg a Jekatyerinburggal mérte össze az erejét. Összefoglaló.

A Szpartak Moszkva az Orosz Kupa bronzmeccséhez hasonlóan legyõzte a Kurszkot, de most nem alakult ki nagy különbég. Pokey Chatman gárdája egy fordulatos összecsapáson 87-84-es gyõzelmet aratott. A Kurszk a kupa négyes döntõjével ellentétben teljes kerettel utazott a találkozóra, visszatért az Egyesült Államokból Michelle Snow és Temeka Johnson is pályára lépett. Ennek ellenére Becky Hammonék kezdtek jobban és a szünetben 55-42-es elõnyben voltak.

Egy félidõn át úgy nézett ki, hogy a csütörtöki bronzmérkõzéshez hasonlóan hatalmas különbség alakul ki. A harmadik negyedben azonban az egyaránt 16-16 pontos Snow és Johnson vezérletével 7 perc játék után a Kurszk 59-59-nél egyenlített, majd a játékrész végére 64-59-es elõnyre tettek szert. A negyedik szakaszban 2 percen át tudta õrizni az elõnyét a Kurszk, majd Belyakova triplája után 68-67-nél már ismét a hazaiak jártak elõrébb. Innentõl kezdve végig a Szpartak Moszkva vezetett, az elõnyük a 9 pontot is elérte és végül behúzták a gyõzelmet. A Szpartak Moszkva legeredményesebbjei a 20 pontos Dupree és a 19 pontos Hammon voltak.

Az Orenburg a Jekatyerinburgot fogadta. A hazaiak vissza akartak vágni a kupadöntõért, de ez nem sikerült. A Jekatyerinburg 62-57-es gyõzelmet aratott. Fordulatokban itt sem volt hiány. A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt, a szünetben 29-26-ra, a harmadik negyed végén 41-39-re vezetett az Orenburg. A negyedik szakaszra azonban elfogyott a hazaiak lendülete, a Jekatyerinburgnál pedig volt aki új színt hozott a játékba. Az eddig kevesebb lehetõséget kapó, télen igazolt Shay Doron a záró 10 perc alatt 10 pontot szerzett. Ezt a szakaszt 26-13-ra hozta Algirdas Paulauskas gárdája és ezzel hozták a gyõzelmet. A Jekatyerinburg legeredményesebbje a 17 pontos Candace Parker volt.

Az Orosz bajnokság utolsó fordulóját vasárnap rendezik. Az alapszakasz elsõ helyének sorsa a Jekatyerinburg-Szpartak Moszkva rangadón dõl el.

Spartak Noginszk – Vologda-Chevakata 56-62
Energia Ivanovo – Dinamo-GUVD Novoszibirszk 68-51
Szpartak Szentpétervár – Dinamo Moszkva 68-81
Nagyezsda Orenburg – UMMC Jekatyerinburg 57-62
Szpartak Moszkva Vidnoje – Dinamo Kurszk 87-84