Elõdöntõs a Phoenix Mercury a WNBA-ben

:

:

Csütörtökrõl péntekre virradóra került sor a WNBA rájátszásában a második forduló mérkõzéseire. A Phoenix Mercury 96-86-os gyõzelmet aratott a Connecticut Sun otthonában. Az elõdöntõben a Seattle Storm lesz az ellenfelük.

Tavaly a rájátszás ugyanezen szakaszában találkoztak a csapatok. Akkor nyerni tudott idegenben a Phoenix Mercury. Az elsõ negyedben ezúttal fej-fej mellett haladtak a csapatok, 3-4 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. 10 perc után 25-24-re ment a Sun. A második etapban sem változott a játék képe, a Sun többször is el tudott szakadni 4-5 egységgel, de a félidõig 15 pontig jutó Diana Taurasi vezetésével a Mercury tartotta a lépést.

A Sun 44-40-es elõnyérõl induló harmadik negyed is hasonló mederben haladt. A Sun többször ellépett 6-7 ponttal – 49-42-nél és 63-57-nél voltak ilyen pillanatok a meccsen –, de a döntõ futás elmaradt. A játékrész végére 72-71-nél fordított a Mercury. A záró szakaszban már jellemzõen a Mercury járt elõrébb, de az utolsó négy percbe érkezve a Sun egy triplával 84-84-nél egyenlített. Innen azonban a végjátékban a 27-27 pontos Diana Taurasi és Brittney Griner, illetve a 23 egységig jutó DeWanna Bonner vezette Mercury dominált és ezzel behúztak egy újabb sorsdöntõ rájátszás mérkõzést.

A Sopron Basket játékosa Yvonne Tuner a Phoenix Mercury együttesében 10 percet töltött a pályán, 2 lepattanót és 1 gólpasszt jegyeztek fel a statisztikai lapjára. Az UNI Gyõr gárdájához érkezõ Lexie Brown a Sun együttesében nem lépett pályára.

Connecticut Sun – Phoenix Mercury 86-96 (25-24, 19-16, 27-32, 15-24)