Elõdöntõs a Sopron és a ZTE

:

:

Szerdán lezárultak a negyeddöntõ párharcok a Magyar bajnokságban. A Gyõr és a Pécs után a Sopron és a ZTE is bejutott a legjobb négy közé.

A Sopron Szekszárdon vendégszerepelt. A szombati mérkõzéshez hasonlóan a lábsérüléssel bajlódó Fegyverneky nélkül is magabiztosan hozta a kötelezõ gyõzelmet a címvédõ. A hazaiak 6-0-val kezdtek, de erre egy 9-0-s futással válaszolt a Sopron. Egy negyed után végül 16-12-re vezetett Székely Norbert együttese. Nem brillírozott a vendég gárda, de 22-12-nél már 10 pontra hízott a különbség és ez állandósulni látszott.

A 36-29-rõl induló harmadik negyed elsõ perceit a Sopron megnyomta és egy 8-2-es futással 44-31-re lépett el. Ezzel lényegében eldõlt a találkozó sorsa. A harmadik etap végére 18 pontra nõtt a szakadék a két gárda között és Horti Dóráék végül 74-56-os sikerrel vívták ki a négy közé kerülést. A Sopron legeredményesebbje a 19 pontos Sara Krnjic volt.

Már az elsõ körben is a ZTE-FTC párharc hozta a legszorosabb csatát és ez ezúttal sem volt másként. A találkozó elsõ félidejében a hibák domináltak. A kosárszegény elsõ negyed után 13-12-re vezetett Gáll Tamás alakulata. A második negyedben sokáig megmerevedtek a frontvonalak, majd Bukovszki és Zsovár tripláival a szünetre 32-23-ra lépett el a ZTE.

A harmadik negyedben a Fradi tovább keményített a védekezésén és hatalmas küzdelemben 5 pontot faragott a hátrányán. 30 perc után 42-38 állt az eredményjelzõn, azaz teljesen nyílt volt a csata. Ez az állítás még 3 percig állta meg a helyét.

A negyedik szakasz elején látványosan beragadt a hazai gárda. Ez idõ alatt a ZTE csinált egy 12-0-s futást és 54-38-ra lépett el. Innen Farkas Sándor alakulatának nem volt visszaút. A végén kozmetikáztak az eredményen a hazaiak, de a 19 pontos Bukovszki által repített ZTE 59-50-es gyõzelmével megérdemelten vívta ki az elõdöntõben való szereplés jogát.

Atomerõmû KSC Szekszárd – UNIQA Euroleasing Sopron 56-74 (12-16, 17-20, 11-22, 16-16)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a Sopron javára.

FTC – ZTE NKK 50-59 (12-13, 11-19, 15-10, 12-17)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a ZTE javára.