Elõdöntõs a ZTE NKK

:

:

Kedden délután lezárult a ZTE NKK és az Aluinvent DVTK bajnoki negyeddöntõ párharca. A sorsdöntõ harmadik mérkõzésen a ZTE NKK hazai pályán 66-59-re legyõzte az Aluinvent DVTK-t.

A párharc eddigi mérkõzéseihez képest pontgazdagabb játék jellemezte az elsõ szakaszt, melynek végén 15-12-re vezetett a ZTE. A második etapot 6-0-val indította a DVTK és a folytatásban is lendületben maradt: 35-17-nél már 23-2-es miskolci sorozatot regisztrálhattunk. A félidõben pedig 37-21 állt az eredményjelzõn. A harmadik etapban is sokáig 10 egység környékén tartotta elõnyét a DVTK.

A fordulat 43-32 után jött el, amikor a harmadik játékrész végéig 11-2-es sorozattal zárkózott fel a ZTE. A 45-43-ról induló negyedik negyedet egy miskolci tripla vezette fel, de 53-52-nél már a ZTE járt elõrébb. Innentõl a házigazda végig õrizte elõnyét, a differencia a 9 pontot is elérte. A hajrában távoli dobásokkal igyekezett zárkózni a DVTK, fordítani azonban nem tudott.

A ZTE NKK a 66-59-es sikerével kivívta az elõdöntõbe kerülést, ahol az Atomerõmû KSC Szekszárd lesz az ellenfele. A tervek szerint az elsõ mérkõzést szombaton rendezik a tolnai megyeszékhelyen.

ZTE NKK – Aluinvent DVTK 66-59 (15-12, 6-25, 22-8, 23-14)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-1 a ZTE NKK javára.