Elõnyben az Arad Romániában

:

:

Kedden és szerdán 1-1-es állásról két aradi mérkõzéssel folytatódik a Román bajnokság döntõje. A hazaiak kedd esti sikerükkel nagy lépést tettek a bajnoki cím felé.

Az Arad nagyon jól kezdett, 8-2-re elléptek a mérkõzés elején és az elsõ 10 perc végén 17-11-re vezettek. A második negyed felénél 28-17-nél lépte át a differencia a 10 pontot, sõt másfél perccel a félidõ vége elõtt 36-17-nél már 19 pontos volt az aradi elõny. A félidõre 36-21-re zárkózott fel a Targoviste.

A harmadik etapot egy 13-4-es szériával kezdte a Targoviste és ezzel 40-34-re közelítették meg riválisukat. 6 egységnél közelebb azonban nem kerültek. A játékrész végén 52-42-nél ismét kétszámjegyû volt a differencia. A negyedik szakaszban õrizte elõnyét az Arad és bár Tikhonenko egy palánk alatti kavarodás után 61-56-nál 5 pontra hozta vissza a Targovistét, gyõzelmi esélyeik nem voltak.

Az Arad 67-58-as sikerébõl Givens 24, Risper 19 ponttal vette ki a részét. Romániában szerdán este bajnokavatás lehet.

Univ Goldis ICIM Arad – CS Municipal Targoviste 67-58 (17-11, 19-10, 16-21, 15-16)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-1 az Univ Goldis ICIM Arad javára.