Elrajtolt az U19-es Világbajnokság

:

:

Közép-európai idõ szerint csütörtök este hét mérkõzéssel elrajtolt az U19-es Nõi Kosárlabda Világbajnokság Chilében. Összefoglaló az elsõ játéknapról.

Az A-csoportban Kanada és Kína találkozójával indult a torna. Itt kisebb meglepetésre a kanadai válogatott 27 ponttal bizonyult jobbnak az ázsiaiaknál. Kína tavaly az U17-es VB-n a bronzéremig menetelt, a mostani keretük azonban nem tûnik ütõképesnek. A szünetben már 41-16 állt az eredményjelzõn, a vége pedig 76-49 lett. A kanadai csapatból Nirra Fields 22 ponttal vette ki a részét a sikerbõl.

A négyes másik mérkõzésén Olaszország és Egyiptom csapott össze. Itt egyértelmû olasz siker születetett, az elsõ negyed végén már 26-9 állt az eredményjelzõn. A folyatásban az európai csapatból mindenki lehetõséget kapott a bizonyításra, a vége így is 74-56 lett. Az olasz válogatott legeredményesebbje 15 pontjával az a Francesca Dotto volt, aki már a tavalyi U18-as EB-n is letette a névjegyét.

Kanada – Kína 76:49 (23:6) (18:10) (24:19) (11:14)

Olaszország – Egyiptom-74: 56 (26:9) (13:14) (19:21) (16:12)

A csoport állása

1. Kanada 1/0 2 pont
2. Olaszország 1/0 2 p
3. Egyiptom 0/1 1
4. Kína 0/1 1

A B-csoportban az Egyesült Államok 22 ponttal múlta felül Japánt. Az ázsiai csapat szépen tartotta magát, sõt a harmadik negyedet 4 ponttal meg is nyerték. Az amerikaiak a 18 pontos Hartley vezetésével végül a vártnál nehezebben, de összességében magabiztosan húzták be a gyõzelmet.

A négyes másik mérkõzésén az oroszok egy hullámzó találkozón verték Argentínát. A szünetben az orosz együttes 37-17-re vezetett, a harmadik negyedben azonban a dél-amerikaiak 14 pontot lefaragtak a hátrányukból. A negyedik szakaszban összekapták magukat az éremesélyesnek tartott oroszok, a 21 pontos Efimova és a 18 pontos Tikhonenko vezetésével pillanatok alatt ismét elléptek és 70-51-re nyertek is.

USA – Japán 85:63 (25:17) (23:14) (16:20) (21:12)
Argentína – Oroszország 51:70 (7:14) (10:23) (23:9) (11:24)

1. Oroszország 1/0 2 pont
2. USA 1/0 2
3. Japán 0/1 1
4. Argentína 0/1 1

A C-csoportban elmaradt a nyitó mérkõzés, mivel a tornán való részvételt az utolsó pillanatban lemondta Nigéria. Ebben a négyesben minden nap lesz egy szünnapos. Ezúttal Ausztráliának nem kellett játszania.

Ebben a csoportban tehát egy mérkõzést rendeztek, ahol a franciák átgázoltak a hazaiakon. A chilei válogatott az utóbbi években a saját régiójában sem volt stabil résztvevõje a nagy tornáknak és jelenleg úgy tûnik, hogy most sem várható nagy menetelés tõlük. A gallok az elsõ 10 percet 22-4-re nyerték, a vége pedig 23 pontos differencia lett. A franciák legjobbja Valeriane Ayayi volt.

Franciaország – Chile 59 : 36 (22:4) (8:10) (16:8) (13:14)

1. Franciaország 2/0 4 pont
2. Chile 1/1 3
3. Ausztrália 1/0 2
4. Nigéria 0/3 0

/A csoport eredményei már tartalmazzák a Nigéria visszalépésével kialakult állapotot. A Nigéria elleni összecsapást minden csapatnak a szabályoknak megfelelõen 20-0-s gólkülönbséggel könyvelték el./

A D-csoportban rendezték az elsõ nap rangadóját, melyen Brazília 7 ponttal bizonyult jobbnak a spanyoloknál. Minden tekintetben kiegyenlített találkozó volt, ahol a 2009-es U18-as Dél-Amerika-bajnokság legeredményesebb játékosa, Damiris Dantas 19 pontja döntött. A végjátékban a spanyolok többet hibáztak, illetve a lepattanókért folytatatott csatát is elvesztették és riválisuknál több labdát adtak el. Érdekesség, hogy Queralt Casas, aki a napokban véget ért újvidéki U20-as EB legértékesebb játékosa volt, ezúttal is 36 percet töltött pályán és 16 pontot szerzett, csak éppen a világ másik végén…

A négyes másik meccsén meglepetésre Szlovénia alulmaradt Tajvannal szemben. A rendkívül jó dobóformát mutató ázsiai együttes végig vezetett és magabiztosan húzta be a gyõzelmet.

Brazília – Spanyolország 71: 64 (15:18) (20:15) (23:15) (13:16)
Tajvan – Szlovénia 83: 73 (20:17) (18:12) (25:22) (20:22)