Elszenvedte elsõ vereségét Lengyelországban a Wisla Krakow

:

:

Szombaton megkezdõdött Lengyelországban a középszakasz. A Wisla Krakow vereséggel kezdett, míg a CCC Polkowice nyerni tudott. Összefoglaló.

A Wisla Krakow 73-70-re kapott ki az Energa Toruñ otthonában és ezzel 18 gyõztes mérkõzést követõen az elsõ vereséget könyvelhette el hazája bajnokságában. A krakkóiak a harmadik negyed elején még 4-6 pontos elõnyben voltak. 38-32 után azonban 40-40-nél egyenlített a Toruñ, majd 56-42-re elléptek. Ez összességében egy 18-4-es széria volt. A negyedik negyedben nagy hajrába kezdett a listavezetõ, hogy kozmetikázzon az eredményen. Két egységre is felzárkóztak, de fordítani nem tudtak. Allie Quigley 10 pontot szerzett, míg Agnieszka Skobel nem talált be az elsõ mérkõzésén.

A CCC Polkowice 61-49-re verte a Gorzow együttesét és ezzel három gyõzelemre csökkentette hátrányát a listavezetõ mögött. A Polkowice keretébõl Majewska 19, Snell és McCarville 11-11 pontot szerzett. A lengyel tabella harmadik helyezettje az Artego Bydgoszcz a Szczecint gyõzte le 69-54-re.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk. Lengyelországban az alapszakasz elsõ hat helyezettje játszik még egy oda-visszavágós kört. Ez csapatonként 10 mérkõzést jelent és ezt követõen az elsõ négy helyezett folytatja az elõdöntõben.