ELW Final Eight: A Jekatyerinburg nyerte az orosz örökrangadót

:

:

Az utolsó napra a B-csoportban egy kérdés maradt, hogy a két orosz sztárcsapat közül melyik gárda játszhat a harmadik helyért. A Jekatyerinburg 86-80-ra legyõzte a Szpartak Moszkvát, így erre is megkaptuk a választ. A nap elsõ mérkõzésén, egy tét nélküli összecsapáson a Valencia kiütötte a Wisla Krakow-t.

Ros Casares Valencia – Wisla Can-Pack Krakow 90-61 (27-14, 24-10, 18-16, 21-21)

A krakkóiak nem tudta felpörögni a tét nélküli csatára

Legjobb dobók:

Valencia: Yacoubou 20, Murphy 18, Moore 12
Honti Kata: 18 perc, 5 pont, 3 gólpassz, 2 lepattanó

Wisla: Powell 12, De Mondt 12, Bjelica 10
Ujhelyi Petra: 18 perc, 4 pont, 3 lepattanó

Egy tét nélküli mérkõzést vívott egymással a Valencia és a Wisla Krakow. A spanyol együttes már megnyerte a csoportját és készülhet a döntõre, a lengyelek pedig a negyedik helyen zárták a csoportjukat. A spanyol szakírók jórészt arról beszéltek a feldobás elõtt, hogy nagyon veszélyes lenne, ha visszavenne a tempóból a Valencia, mert onnan nehezebb újra felvenni a ritmust, mint szinten tartani azt.

Mintha meghallotta volna ezeket a legerõsebb összeállításában kezdõ Valencia és a szorosabb elsõ percek után, 9-7-es állást követõen 19-9-re lépett el a spanyol alakulat. A lengyelek egyáltalán nem pörögtek és olyan csapat benyomását keltették, akik mentálisan teljesen elfogytak a harmadik napra. Bjelica például még Jose Ignacio Hernandezzel is összeveszett. Az elsõ szakasz végére 27-14-nél, 13 pontra nõtt a különbség.

A második szakaszban 30-20-nál volt egy fellángolása a lengyeleknek, de a mérkõzés nagyjából ennyi volt. Innen 43-20-ra lépett el a Valencia, majd a szünetben 51-24-es elõnyben voltak. A krakkóiak csalódottsága teljesen érthetõ volt emberileg, hiszen reális gyõzelmi esélyekkel bírtak mindkét orosz óriás ellen és bizony mindkét találkozón elrontották a végjátékot. Csalódottság ide vagy oda, méltatlan volt a produkciójuk az egész szezonban nyújtott remek játékukhoz.

A harmadik negyedben 30 pont felett állandósult a differencia és végül 90-61-re nyert Valencia. Aminek magyar szemmel örülhettünk, hogy a Valenciában Honti Kata 18 percet kapott és szerzett 5 pontot, kiosztott 3 gólpasszt, illetve leszedett 2 lepattanót. Mindezek mellé pedig alig párosult hiba. A másik oldalon Ujhelyi Petra is 18 percet tölthetett a pályán.

Szpartak Moszkva Vidnoje – UMMC Jekatyerinburg 80-86 (22-25, 15-15, 16-23, 27-23)

Sue Bird triplái végzetesek voltak

Szpartak: Augustus 19, Hammon 18, Kuzina 14

Jekatyerinburg: Gruda 21, Bird 18, Parker 14,

Úgy érkezett el a B-csoport utolsó mérkõzése, hogy nem az volt a kérdés, melyik orosz sztárcsapat játszik döntõt, hanem az, hogy melyik mehet a harmadik helyért és melyik gárdának marad az 5. helyért vívott ütközet. Nem indult jól a találkozó a Jekatyerinburgnak, mivel nem telt el 2 perc és Maria Stepanova egy szerencsétlen mozdulat után lent maradt a parketten a térdét fájlalva. Az orosz center már nem is jöhetett vissza, de nem tudni, hogy mennyire súlyos a sérülése.

A sérülés ellenére jól kezdett a Jekatyerinburg és 4 perc után 10-2-es elõnyben voltak. A pontgazdag elsõ negyedben 19-19-nél már egyenlített a Szpartak, de az utolsó percben Gruda és Abrosimova találataival 25-22-es elõnyre tett szert a Jekatyerinburg. A második szakaszban a jól védekezõ Jekatyerinburg uralta a találkozót és 38-31-re léptek el 4 perccel a szünet elõtt. Az utolsó 4 percben azonban csak két Parker büntetõ érkezett az uráliaktól, míg a Szpartak Msozkva alakulatából Dupree és Augustus is betalált. 20 perc után 40-37 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed a triplákról szólt. Kuzina triplájával 40-40-nél egyenlített a Szpartak Moszkva. A csapatok a következõ percekben fej-fej mellett haladtak, majd 51-50-es Szpartak Moszkva elõny után az utolsó 5 percben állva hagyta riválisát a Jekatyerinburg. Gruda szerzett sorozatban 5 pontot, majd Bird bevágott egy triplát és Leuchanka is eredményes volt egy 2+1-es szituációból. 30 perc után 63-53-as elõnyben volt Algirdas Paulauskas alakulata.

A negyedik negyedben Pokey Chatman kockáztatott. Miután 2 perc után még mindig 67-55-re ment a Jekatyerinburg, visszaküldte a faultproblémákkal küzdõ Becky Hammont és ez nagyon jó döntésnek bizonyult. Hammon ugyanis rögtön eredményes volt távolról, majd a végjátékban volt egy szakasz amikor sorozatban 9 pontot szerzett. A Szpartak 77-71-re zárkózott fel, de ekkor a négy triplát jegyzõ Sue Bird nagyon távolról Hammonnal a nyakán is eredményes volt, így 80-71-re módosult az állás.

A közvetlen hajrában még egyszer 80-76-ra feljött Pokey Chatman gárdája, de fordítani nem tudtak. A pontosabb célzó Maria Stepanova nélkül megérdemelt gyõzelmet aratott és készülhet a „bronzcsatára” a Jekatyerinburg.