Emlékezetes küzdelemben verte a Bourges a Mersint, harmadik meccs dönt

Tango Bourges Basket - CBK Mersin Yenisehir Bld 76-75 (25-17, 14-12, 22-19, 15-27)

Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Bourges, Palais des Sports du Prado

Tango Bourges Basket: Anderson 22/3, Steinberga 8, Guapo 7/3, Godin 2, Duchet 16/9. Csere: Miyem 9/6, Michel 6, Astier 4, Alexander 2.

CBK Mersin Yenisehir Bld: Cornelius 4, Williams 14, Gray 14/3, Hayes 26/6, Crvendakic 11/6. Csere: Yalcin, Dubljevic 3, Fitik 3/3, Hollingsworth.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Az Euroliga negyeddöntő párharc második mérkőzésén a Bourges 76-75-re múlta felül a Mersint. Ezzel a francia együttes egyenlített a párharcban. Szerdán a Mersin otthonában harmadik meccs dönt a továbbjutásról.

A fantasztikus hangulatú találkozón az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda. Végül 16-15 után csinált egy 9-2-es futást a Bourges, amivel lépéselőnybe került. Az ekkor megszerzett előnyét pedig innentől végig tartotta, de azért nem volt ilyen egyszerű mérkőzés. A félidőben 39-29 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben is őrizte 10 pont környéki vezetését a Bourges, a döntő futást viszont nem tudta bevinni.

A legnagyobb differencia éppen a harmadik szakasz végére alakult ki, amikor 61-48-ra vezetett a házigazda. Sokáig a záró szakaszban sem változott érdemben a mérkőzés képe. Határozott játékkal – Yvonne Anderson és Alix Duchet ponterős teljesítményével – tartotta előnyét a francia együttes. Az utolsó három percbe 72-63-ról érkeztek a felek.

Nagy hajrába kezdett a Mersin. Roberto Iniguez tanítványai fél perccel a vége előtt 75-72-re felzárkóztak. Hét másodperc volt hátra, amikor Endy Miyem két büntetőt dobhatott. Ebből egyet értékesített, amivel 76-72-re módosult az állás. Így, bár a dudaszó pillanatában Aleksandra Crvendakic triplát értékesített kiszorított helyzetből, a Bourges előnyéből egy pont megmaradt.

A Bourges 76-75-ös sikerrel kiharcolta a sorsdöntő harmadik meccset. A győztes gárdában Yvonne Anderson 22 ponttal lett a legeredményesebb. A Mersin keretében a 26 pontos Tiffany Hayes nyújtotta a legponterősebb teljesítményt.