Erõdemonstrációt tartott az Euroliga címvédõje

:

:

A válogatott szünetet követõen a nõi kosárlabda Euroliga rögtön egy kiemelt rangadóval tért vissza. Az A-csoport két veretlen együttesének küzdelme alkalmával az UMMC Jekatyerinburg 87-59-re kiütötte az USK Prahát.

Nagy várakozások elõzték meg a találkozót, de elmaradt az igazán kiélezett csata. A cseh bajnok 5-4-es vezetése után egy 11-2-es sorozattal ragadta magához kezdeményezést a Jekatyerinburg. Az elsõ szakasz végén már 26-9 állt az eredményjelzõn. A félidõre pedig 44-24-re lépett el az orosz sztárcsapat, melynek keretében Torrens, illetve McBride és Vadeeva is kétszámjegyû pontnál járt már ekkor.

A döntést a harmadik negyed elsõ öt perce hozta el, amikor 15-2-es sorozattal 59-26-os elõnyt épített fel a Jekatyerinburg. Innentõl kezdve már csak a különbség volt kérdéses. A 71-36-ról induló záró szakaszt ugyan megnyerte az USK Praha, de ezzel csak kozmetikázott az eredményen. A 87-59-es orosz siker alkalmával Maria Vadeeva 18 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el.

UMMC Jekatyerinburg – USK Praha 87-59 (26-9, 18-15, 27-12, 16-23)