Spanyolország - Magyarország 91-50 (27-11, 22-18, 15-8, 17-13)

Besztercebánya, Szlovákia
Obertova, Palcic, Stopka (Kuzmiak)

Spanyolország: Padrosa 8/3, Zubiaga 8, Arrebola 10/6, Twehamye 4, Rodriguez 4. Csere: Martin 14/3, Fernández-Montes 6, Osma 10/3, Alsina 14/3, Caballero 6, Rivas 6, Noya 1.

Magyarország: Völgyi 6, Subotic 2, Halmágyi 9, Czirkos 5, Hőgye 4. Csere: Tózer-Nemes, Drahos 10/3, Sinka-Pálinkás 2, Szücs, Gréts 7, Kendelényi 2, Vasi 3/3.

A 2022-es EYOF csoportkörének záró mérkőzésén a magyar válogatott az erőviszonyoknak megfelelően 91-50-re alulmaradt Spanyolországgal szemben.

Mindkét csapat legyőzte Szlovákiát és Szlovéniát, így már kedd estére eldőlt, hogy a B-csoport ezen két együttese végez az első két pozícióban és vívhat elődöntőt pénteken. A tét a csoportgyőzelem volt. Halmágyi Kitti találata vezette fel az összecsapást. Az első percekben még nem alakult ki nagy különbség a csapatok között. Végül 9-6 után váltott ritmust Spanyolország és egy 11-0-s futással került lépéselőnybe. A mieink rosszabb sorozatát Hőgye Petra szakította meg, majd a hajrában Drahos Leila triplája is célt ért. Ekkor azonban már egyértelműen lendületben voltak a spanyolok, akik 10 perc után 27-11-re mentek. A második etap elején 33-14-nél már a 20 pontot közelítette differencia a felek között.

A magyar csapat becsülettel küzdött és a lányok tartását dicséri, hogy a félidő utolsó 5-6 percében sikerült felvenni a versenyt a spanyolokkal. Sőt 37-22-nél a hátrányából is faragott válogatottunk. Innen 10-3-as futással 47-25-re ellépett a spanyol együttes, de a félidő hajrájában ismét sikerült 20 egység alá bejönni. A nagyszünetben 49-29 állt az eredményjelzőn. A spanyolok 36 mezőnykísérletéből 19 sikeres volt és 30-12-re vezettek a lepattanókban. A mieinknél a 8 pontos Drahos Leila bizonyult a legeredményesebbnek az első félidőben. A harmadik negyedet is Drahos Leila találata vezette fel. A folytatásban Hőgye Petra és Halmágyi Kitti is betalált, de ekkor már nagyobb ütemben nőtt a differencia a felek között.

A fizikális fölényben játszó és tapasztaltabb spanyolok előnye 65-34-nél lépte át a 30 pontot, majd a negyed hajrájában 74-36-nál már a 40-et közelítette. Az utolsó 10 percnek 74-37-ről vágtak neki a csapatok. Itt egy triplával indított a spanyol gárda, amivel 77-37-re alakították az eredményét. Vasi Hanna hárompontosával és Gréts Dalma találatával szépített válogatottunk. A folytatásban Völgyi Lili, Halmágyi Kitti, Czirkos Panka és Subotic Milka is megvillant. A különbség 40 pont környékén állandósult a felek között. A spanyolok végül 91-50-es győzelmet arattak és ezzel megnyerték az EYOF leány kosárlabda tornájának B-csoportját.

A magyar válogatott csoportmásodikként fordul az elődöntőre, ahol a Franciaország – Belgium találkozó győztese lesz a rivális pénteken 16 óra 30 perctől.