Euroliga elõdöntõt játszik a Kassa

:

:

A B-csoport után délután az A-csoport küzdelmei is lezárultak a nõi kosárlabda Euroliga nyolcas döntõjében. A házigazda Jekatyerinburg kiütötte a Galatasarayt és ezzel veretlenül jutott a négy közé. A Kassa pedig egy harmadik negyedbeli megingást leszámítva végig uralta a Polkowice elleni sorsdöntõ összecsapást. A szlovák együttes fennállása legnagyobb sikerét elérve pénteken elõdöntõt játszik a Fenerbahce alakulatával.

UMMC Jekatyerinburg – Galatasaray 72-44 (27-17, 20-12, 15-4, 10-11)

Legjobb dobók:

Jekatyerinburg: Taurasi 13, Kobryn 12, Parker 11
Galatasaray: Lyttle 11, Ivegin 10,

Wauters 7

Egy tét nélküli összecsapáson mérte össze az erejét a Jekatyerinburg és a Galatasaray. A török sztárcsapat teljesen szétesett az Euroliga nyolcas döntõjére és már kedden elveszítették az esélyüket az elõdöntõbe jutásra. A Jekatyerinburg megtehette volna, hogy pihenteti sztárjait, de Olaf Lange az elsõ negyedben a legjobbjait küldte pályára. Nyolc perc játék után pedig már 21-11-re ment az orosz sztárcsapat. A Galatasaray játékosai csak lézengtek a pályán. A 27-17-es elsõ negyed után a félidõben már 47-29-es elõnyben volt a Jekatyerinburg.

A harmadik negyedben a 30 pontot közelítette a differencia. A törökök távoli dobásokkal próbálkoztak közelebb kerülni, de 14 kísérletükbõl csak 3 volt sikeres. A harmadik etap végén 62-33-as állást regisztrálhattunk. A negyedik negyedben már „csak” az orosz válogatottak és Silvia Dominguez kapott lehetõséget a hazaiaknál. A Galatát pedig még egy csúnya sérülés is hátráltatta. Wauters nekiesett a reklámtáblának és beverte az arcát. A szemét ápolni kellett. A folytatásban beállt a két csapat között a 30 pont. A Jekatyerinburg végül gond nélkül nyert és fantasztikus, amit mûvelnek. A Polkowice 45, a Kassa 41, a Galatasaray 44 pontot tudott dobni nekik…

Good Angels Kosice – CCC Polkowice 66-54 (14-15, 19-8, 14-11, 19-20)

Kassa: Pierson 22, Quigley 12, Lacy 11, Krivacevic 10
Polkowice: Ogwumike 18, Musina 10, Palau 9

A nap legjobban várt mérkõzése maradt utolsónak. A Kassa és a Polkowice esetében nem kellett számolgatni, aki nyer az pénteken a Fenerbahce ellen Euroliga elõdöntõt vívhat, a vesztesnek pedig véget ér a torna. A tétnek megfelelõen rettenetesen idegesen kezdtek a csapatok. Pontatlan megoldások sorát láthattuk. A Polkowice volt kisebb lépéselõnyben, szinte végig 2-3 ponttal vezettek. 10 perc után 15-14-re ment a lengyel gárda.

A Kassa a második szakaszban ritmust váltott. Quigley és Krivacevic pontjaival 20-15-re léptek el. A Polkowice 5 percig nem talált be és ez idõ alatt 26-15-re szakadt el a szlovák bajnok. Az ekkor kialakult különbség a félidõre is megmaradt. A lengyelek sztárjain érzõdött, hogy Palau, Snell és Ogwumike a keddi találkozót a Galatasaray ellen csere nélkül végigjátszotta.

Fásultság ide vagy oda a harmadik szakasz eleje a Polkowicérõl szólt. 8-1-el kezdtek. A kassai pontokat 7 percen át mindössze egy büntetõ gyarapította. Ez idõ alatt 34-32-re jöttek fel a lengyelek. Az utolsó 3 percben azonban Lacy és Pierson vezérletével 13-2-es szériát csinált Maros Kovacik gárdája. A harmadik szakasz végén így 47-34-es elõnyben voltak Krivacevicék. A negyedik szakaszban 8 pontnál közelebb nem került a Polkowice. A Kassa egy kis megingást leszámítva magabiztosan jutott az elõdöntõbe. Quigley 30 perc alatt 12 pontot szerzett. Krivacevic pedig 24 perc alatt 10 pontot és 6 lepattanót jegyzett.