:
:
Letette az esküt a gyõri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) szereplõ magyar csapat. A vasárnapi nyitóünnepséggel megkezdõdõ és jövõ vasárnapig tartó EYOF a 14 és 18 év közötti fiatalok versenye, amelyen tíz sportágban 130 versenyszámot rendeznek.
Forrás: MTI
“Nagy ünnep elõtt álltok, nagy várakozással, erõs szívdobogással. Egykori olimpikonként átérzem, ami bennetek van” – mondta a fogadalomtétel elõtt Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke, aki hajnalban érkezett meg Lipcsébõl, ahol Szatmári András jóvoltából 27 év elteltével nyert ismét magyar férfi kardozó egyéniben világbajnoki címet. Kiemelte, a sport mellett a kultúra, az oktatás és a fair play is szerepet kap az EYOF-on.
“Szerencsések vagytok, hogy ilyen fiatalon egy hazai eseményen válhattok az olimpiai család részévé. Kívánom, hogy ez egy mérföldkõ legyen számotokra az ötkarikás szereplés felé.”
Emlékeztetett rá: a magyar versenyzõk eddig 181 érmet, köztük 62 aranyat szereztek a nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválokon.
“Mindannyiunk ünnepe az EYOF, hazánk elsõ olimpiai eseménye. Ahogy nektek
verseny az EYOF, úgy Magyarország rendezõként száll ringbe. Eredményes versenyzést, Gyõrnek sikeres rendezést kívánok. Büszkék vagyunk rátok, büszkék vagyunk Gyõrre!” – tette hozzá.
“Mindig nagy öröm elhivatott, tehetséges, fiatal sportolók körében lenni. Nagy lehetõség számunkra, hogy a vizes világbajnoksággal, a világ harmadik legnagyobb sporteseményével egy idõben e nagyszabású, olimpiai rendezvényt is hazánkban köszönthetjük” – mondta Szabó Tünde sportért felelõs államtitkár. Hozzátette, az EYOF célja, hogy a fiatalság nevelésével hozzájáruljon a világ szebbé és békésebbé tételéhez, és ez a sporton keresztül valósul meg. Mint fogalmazott, “vezérelvünk a barátság, a szolidaritás, a szabályok betartása, a fair play és a nemes küzdelmek megtartása”.
“A legnagyobb reménységeink vagytok, a jövõ olimpiai bajnokai és példaképek lehettek. Bebizonyítottátok, hogy tehetséggel és kitartással úrrá lehet lenni a küzdelmes napokon. Magyarország büszke fiatal reménységeire!” – folytatta.
A fogadalomtétel szövegét Pál Tamara kézilabdázó és Zombori Gábor úszó mondta elõ a Budapest Kongresszusi Központban rendezett szombati ünnepségen, a 152 sportoló Kulcsár Krisztiánnal és Fábián László csapatvezetõvel mondta el az esküt.
A magyar csapatot 24 atléta, 12 cselgáncsozó, 6-6 kajak-kenus és kerékpáros, 15-15 fiú és leány kézilabdázó, 12-12 fiú és leány kosárlabdázó, valamint röplabdázó, 4 teniszezõ, 6 tornász és 16 úszó alkotja. A sportszakemberekkel, csapatirodával, edzõkkel, orvosokkal, masszõrökkel együtt 204 fõs a delegáció.
A gyõri eseményre ötven országból 2500 sportolót és 1100 kísérõt várnak.
Az ETO Parkban vasárnap 20.30-kor kezdõdõ nyitóünnepségen a cselgáncsozó Sipõcz Richárd viszi majd a magyar zászlót.
Galéria: a magyar U16-os válogatott a fogadalomtétel alkalmával


