Ez nagyon sima volt

:

:

Elmaradt a várt csata a Sopron – Gyõr elõdöntõben. A címvédõ 45 pontos gyõzelmet aratott.

12–11-ig nem volt probléma, úgy tûnt izgalmas megyei rangadót látunk. Aztán a Sopron összekapta magát, elsõsorban a védekezését és már az elsõ negyed végére, 28-17-nél eldöntötte a csatát. Ekkor nem a 11 pont, hanem a kissé hitehagyott gyõri együttes miatt tûnt lefutottnak a csata.

A második 10 perc sem hozott nagy változást. Minden poszton jobb volt ellenfelénél Székely Norbert együttese, így a különbség csak nõtt és nõtt. Végül 40-19-nél állt meg. Tapodi Péter tanítványai a szezon talán legrosszabb félidejét produkálták.

A harmadik és negyedik negyedben már csak a különbég volt kérdéses. A lefújás pillanatában 86–41 állt az eredményjelzõn.

A hazai szurkolók elégedetten mehettek haza, míg a mások ágon gyilkolja egymást a két csapat, kedvenceiknek szinte meg sem kellett izzadniuk.

MKB–EUROLEASING SOPRON–SEAT LAMI–VÉD GYÕR 86–41 (24–15, 16–4, 28–10, 18–12)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára