Ezt elrontotta a Galatasaray

:

:

Szerdán és csütörtökön rendezték a Török bajnokság 12. fordulóját. Hatalmas meglepetéssel indult az év, a Galatasaray ugyanis egy fordulatos végjátékban kikapott a Ceyhan Belediye otthonában. Összefoglaló.

A Ceyhan Belediye-Galatasaray összecsapás 35 percen át a papírformának megfelelõen alakult. Egy szoros elsõ félidõ után – amikor 47-43-ra vezetett a hazai gárda -, a harmadik etapban fordított, majd a negyedik szakasz elején 9 ponttal ellépett a Galatasaray.

Minden Taurasiék sikerét vetítette elõre, de az utolsó 2 perc 12 másodpercben egy 12-0-s futással a Ceyhan fordított és végül 98-95-re nyert. A Galatasaray együttesében Tina Charles 38, Diana Taurasi 22 pontot szerzett. A gyõztes csapatból Natasha Lacy bizonyult a mérkõzés hõsének, aki az utolsó 12-0-s futásból 8 ponttal vette ki a részét.

A Fenerbahcénak elvileg könnyebb dolga volt, miután hazai pályán fogadták az eddig botladozó Botast. A félidõben ugyanakkor meglepetésre 43-40-re még a vendégek vezettek. A harmadik negyedben azonban rákapcsolt a Fenerbahce és a 30 pontos Penny Tylor, illetve a meghosszabbított szabadsága után visszatérõ Angel McCoughtry vezérletével pillanatok alatt fordítottak és el is léptek ellenfelüktõl. A vége 89-72 lett és ezzel a Fenerbahcénak már egy gyõzelemnyi elõnye van a bajnoki tabellán a nagy riválisával szemben.

Ceyhan Bld - Galatasaray MP 98-95
Tarsus Bld - Optimum TED Kolejliler 62-73
Samsun Basketbol- İstanbul Ünv 73-74
Fenerbahçe - Botaº 89-72
Kayseri KASKİ - Mersin BªB 68-53
Beºiktaº - Homend Antakya Bld 71-76