Fáradtan is nyertek a török sztárcsapatok

:

:

Az Euroliga találkozók után mindkét török sztárcsapat fáradtan mozgott, de így is magabiztosan verték aktuális ellenfeleiket. Összefoglaló a Török bajnokság 9. fordulójáról.

A Galatasaray a jekatyerinburgi túra után már szombaton kora délután pályán volt. Taurasiékhoz a forduló elõtt 3 gyõzelemmel és 5 vereséggel rendelkezõ Homend Antakya Belediyesi együttese látogatott. A mérkõzésen bekezdett a Galatasaray és a szünetre 41-22-es elõnyre tettek szert, így az is belefért, hogy a második félidõt a kispadról beszálló játékosok 5 egységgel elbukják. A vége 75-61 lett. A gyõztes alakulat legjobbjai a 14-14 pontos Sylvia Fowles és Diana Taurasi voltak. Ceyhun Yildizoglu ügyelt a játékpercekre is, Charles 10, Taurasi 19 percet játszott.

A Fenerbahce a jelentõsen megerõsített Besiktas vendége volt. A találkozó csak papíron bizonyult rangadónak, miután már az elsõ negyedet 19-4-re nyerte a Fenerbahce és a szünetben 48-30-ra vezettek. A harmadik etapban volt egy nagy fellángolása a Besiktasnak, amikor 58-55-nél karnyújtásnyira kerültek, de fordítási esélyeik nem voltak. A negyedik szakasz elején egy 8-0-s futással 66-55-re ismét ellépett Fener és ezzel a lényeges kérdések eldõltek. A vége magabiztos 84-65-ös siker lett, a Fenerbahce legjobbjának a 27 pontos Angel McCoughtry bizonyult.

Mersin Büyükºehir Belediyesi - Botaº 78-71
Galatasaray Medical Park - Homend Antakya Belediyesi 75-61
Beºiktaº – Fenerbahçe 65-84
Samsun Basketbol – Tarsus Belediyesi 89-81
Ceyhan Belediyesi – İstanbul Üniversitesi 88-86
Kayseri Kaski – Optimum Ted Ankara Kolejliler 78-85

1. Fenerbahçe 	                9  8/1  758-625  17 pont
2. Galatasaray Medical Park 	9  8/1 	753-642	 17