Fehéroroszország elődöntős az Európa-bajnokságon

Fehéroroszország - Svédország 58-46 (15-10, 11-4, 19-17, 13-15)

FIBA Women's EuroBasket 2021, negyeddöntő
Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Bissuel, Tomic, Zupancic (Casinha)

Fehéroroszország: Rytsikava 2, Likhtarovich 2, Ziuzkova 2, Verameyenka 16, Papova 18/6. Csere: Bentley 11/3, Hasper 5, Tarasava 2.

Svédország: Loyd 2, F. Eldebrink 11/3, E. Nystrom 6/3, E. Eldebrink 7/3, Johansson 4. Csere: Fontaine 10, Lundquist 2, Drammeh 4, A. Nystrom.

A 2021-es Európa-bajnokság negyeddöntőjében Fehéroroszország 58-46-ra múlta felül Svédországot és ezzel bejutott a legjobb négy közé. Az elődöntőben Franciaország lesz a fehéroroszok ellenfele.

Az idei kontinenstorna meglepetés ágán Fehéroroszország és Svédország küzdött az elődöntőért. Mondani sem kell, hogy mindkét csapatnak óriási siker lett volna a továbbjutás. Érezhetően rányomta a tét a bélyegét a játékra. Hét perc után 10-10 állt az eredményjelzőn. Innen azonban 5-0-val zárta az első szakaszt a fehérorosz gárda. Ettől egy kicsit felszabadultak és a második negyedben 11-2-es sorozattal 26-12-re léptek el. Nem találták a ritmust a svédek támadásban, akiknek a 37 kísérletéből mindössze 6 talált utat a gyűrűbe az első 20 percben. A pontszegény félidő végén 26-14  állt az eredményjelzőn. A fehéroroszoknál Alex Bentley, a svédeknél Frida Eldebrink járt 7-7 pontnál.

A harmadik negyedre mindkét csapat rendezte sorait támadásban. A játékrész első felében 33-25-re visszajöttek a svédek, közelebb azonban nem kerültek. Egy triplával visszaállította a lélektani 10 pont feletti különbséget a fehérorosz gárda. A záró szakasznak 45-31-ről vágtak neki a felek. A különbség a 17 pontot is elérte és összességében a svédeknek nem voltak nagyobb felzárkózási esélyeik. Az utolsó másfél percben 56-39 után szépítettek Fride Eldebrinkék, akik mindent kiadtak magukból, de nem tudták megismételni az olaszok elleni támadójátékot. Fehéroroszország Maryia Papova (18 pont, 11 lepattanó) és Anastasiya Verameyenka (16 pont, 10 lepattanó) vezetésével megérdemelten jutott a négy közé.