Svédország - Fehéroroszország 54-78 (18-25, 11-15, 13-17, 12-21)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Bonner, Tomic, Baloun (Liuimiene)

Svédország: Loyd 5/3, F. Eldebrink 13/3, Nystrom 3/3, E. Eldebrink 9/3, Nystrom 2. Csere: Lundquist 3, Drammeh 5, Ekh 3/3, Johansson 9/3, Hersler 2.

Fehéroroszország: Rytsikava 3/3, Likhtarovich 8, Ziuzkova 3/3, Verameyenka 12, Popova 17/3. Csere: Karasevich, Tarasava 6/6, Vasilevich, Brych, Bentley 20/6, Hasper 9, Inkina.

Az Európa-bajnokság A-csoportjában Fehéroroszország 78-54-re legyőzte Svédországot. Ezzel a fehérorosz csapat a csoportgyőzelem kapujába ért. Ehhez arra van szükség, hogy este a spanyolok érvényesítsék a fölényüket Szlovákia ellen.

A két csapat hat percen át haladt fej-fej mellett. A svédek 14-12-es vezetése után a fehéroroszok 13-4-es sorozattal zárták az első negyedet. 10 perc után ennek megfelelően 25-18-as előnyben voltak. A második szakaszban 10 egységre nőtt a differencia a felek között és ezt stabilan őrizte a fehérorosz együttes. A félidőben 40-29 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején még nyolc pontra felzárkóztak a svédek, de érdemben nem tudtak közelebb kerülni. A játékrész végén 57-42-re ment a fehérorosz gárda. A záró szakaszban 20 egység fölé nőtt a differencia. A legnagyobb fehérorosz előny 26 pont volt. A vége 78-54 lett.

Alex Bentley 20 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje, míg a svédeknél Frida Eldebrink jutott 13 egységig.