Fehéroroszország - Spanyolország 53-51 (14-9, 7-13, 14-11, 18-18)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Tomic, Jacobs, Stan, (Liuimiene)

Fehéroroszország: Rytsikava, Likhtarovich 2, Ziuzkova 4, Papova 19/3, Hasper 6. Csere: Tarasava 2, Verameyenka 7, Bentley 13, Inkina.

Spanyolország: Ouvina 11/3, Palau 2, Rodriguez 3, Gil 4, Ndour 15/6. Csere: Dominguez 6/3, Cazorla, Carrera 4, Casas, Conde, Quevedo 6/3.

Bombameglepetéssel zárult a 2021-es Európa-bajnokság nyitó napja. Az A-csoportban Valenciában Fehéroroszország Alex Bentley utolsó másodpercekben elért találatával 53-51-re legyőzte Spanyolországot.

A nyitó nap egyik legérdekesebb kérdése az volt, hogy Spanyolország az elmúlt napok történései után milyen formában lép pályára. A nagy hazai várakozások és Alba Torrens váratlan kiválása érezhetően rányomta a bélyegét a hazaiak játékára. Rendkívül pontatlanul kosárlabdáztak Lucas Mondelo tanítványai és csak annak köszönhették, hogy nem dőlt el az első félidőben a mérkőzés, hogy Fehéroroszország ugyanennyit hibázott.

A rendkívül pontszegény találkozón 20 perc után 22-21-re vezetett a házigazda. A félidei statisztikán azt láthattuk hogy a spanyoloknak a 33 mezőnykísérletükből 8 volt sikeres. A fehéroroszoknál ugyanez az arány 29-ből volt 8.

A harmadik negyed elején úgy nézett ki, hogy képes lehet ritmust váltani a címvédő. Két és fél perc alatt 29-25-re szakadtak el. Ezt követően azonban ugyanúgy megtorpantak, mint az első félidőben. A játékrész hajrájában 31-30-nál már ismét a fehéroroszok vezettek. A záró szakasznak 35-33-as előnyből vágtak neki. Őrizte vezetését a fehérorosz gárda ebben a periódusban is. Öt perccel a vége előtt 46-40-re mentek.

A spanyol csapat rendkívül sokat hibázott, de 46-40 után sem adta fel. Az utolsó három percben 46-45-nél és 48-47-nél is egy pontra felzárkóztak. Egy perccel a vége előtt Cristina Ouvina találatával 49-49-nél pedig egyenlítettek. Ezt követően mindkét oldal két-két büntetőt értékesített. Az utolsó 10 másodpercben a fehéroroszok támadhattak a győzelemért és éltek ezzel az eséllyel. Végül Alex Bentley üres helyzetbe került és egy kiváló tempóval bebiztosította a sikert csapatának.