Felkészülési mérkőzésen legyőzte Szlovéniát az U19-es válogatott

Magyarország U19 - Szlovénia U18 69-46 (24-12, 14-14, 12-6, 19-14)

Dr. Danka, Farkas P., Propszt A.

Magyarország U19 : Keita 8, Dombai 11/3, Telegdy 7, Boros 13/6, Madár 8. Csere: Rozmán 2, Miklós 7/3, Rakita 8/6, Szerencsés, Salamon 2, Vég-Dudás, Holcz 3/3.

Szlovénia U18: Ceh 9/3, Pulevic 5/3, Srot, Sambulic 14, Ivanusa 2. Csere: Micunovic 3, Meglic 4, Sambolic , Anzic 4, Kvrgic 1, Tomsic 2, Zeks 2.

Fotó: Tankó István

A debreceni világbajnokságra készülő U19-es válogatott szombaton az MKOSZ székesfehérvári edzőközpontjában Szlovénia U18-as válogatottjával mérkőzött és 69-46-os győzelmet aratott.

A magyar válogatott már az első negyedben lépéselőnybe került 11-5 után a játékrész végére 24-12-es előnyre tettek szert Cziczás László tanítványai. 10 mezőnykosarat, közte három triplát jegyeztek a magyar lányok ekkor. A második szakasz első felében 32-16-os vezetést építettek fel a mieink. A kétszámjegyű előny a félidőre megmaradt, 20 perc után 38-26 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed első felében sem változott a mérkőzés képe. A játékrész közepén 42-29-re vezettünk. Innen ezt az első félidőhöz képest pontszegényebb szakaszt 8-3-as sorozattal zárta válogatottunk. Az 50-32-ről induló negyedik negyedet ismét ponterős játék jellemezte. Szép támadásokat vezettek a mieink, a duplákat tekintve például a 10 kísérletből 6 utat talált a gyűrűbe. Az utolsó öt percbe fordulva már 65-39-re mentünk. Végül 69-46-os győzelmet aratott válogatottunk.