Földi Attila értékelése a DVTK csütörtöki sikere után

:

:

Fotó: DVTK.hu

A 4. Szaniszló Sándor Emléktorna nyitányán a DVTK 69-51-re múlta felül a szlovák bajnoki címvédő MBK Ruzomberok együttesét. Az első negyedben kétszámjegyű előnyre tett szert a DVTK. A folytatásban faragott a hátrányán a rózsahegyi gárda, de érdemben nem került közelebb. A félidőben 32-23, a harmadik negyed végén 49-40 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban Milica Jovanovic és Snezana Bogicevic ponterős játékával végleg leszakította riválisát Földi Attila együttese.

Minden felkészülési mérkőzés hasznos, hisz láthatjuk a hibáinkat, min kell még dolgoznunk. Sajnos a csapatot még mindig nem láthattuk és próbálhattuk ki teljes egészében, hisz Dóri és Cheridene az Európa-bajnokságon szerepelnek. Az ellenfél meglepett minket azzal, hogy zónázott, ám ezt a csapat jól reagálta le, szépen lehoztuk ezt a mérkőzést. Illetve magamat még továbbra is csak ismételni tudom, nem az eredmény számít jelenleg.

– fogalmazott a klub honlapján Földi Attila, a DVTK vezetőedzője.

A DVTK pénteken a Young Angels Kosice együttesével mérkőzik.