Fölényes győri siker

Az UNI Győr – MÉLY-ÚT a hazai élvonal 7. fordulójában egyoldalú összecsapáson 101-58-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A salamancai vereség után tudta rendezni sorait a Győr és ezt már az első percekben egyértelművé tette. Milos Pavlovic gárdája ugyanis 14-0-val kezdett a BEAC ellen. Az első szakasz végén pedig 33-9 állt az eredményjelzőn. A második etapban 45-14-nél már a 30 egységet is átlépte a differencia, mely a folytatásban ezen a szinten állandósult. Az első félidő Zofia Hruscakova remekléséről szólt, aki egymaga 21 pontot és 8 lepattanót jegyzett. Csapatszinten pedig a győri dobóformát jól mutatja, hogy 33 hazai kísérletből 25 sikeresnek bizonyult. A szünetben 57-24-es állást regisztrálhattunk.

Fotó: kosarsport.hu

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Dombai, Dul és Hruscakova triplával már a 40 pontot ostromolta a győri előny. Sőt, a negyed végére ezt át is lépte. A záró szakasznak 87-41-ről vágtak neki a felek. Ebben a periódusban már mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációt, hogy az eddig kevesebb lehetőséget kapók is bizonyíthattak. A padról érkezők motiváltan szálltak be és így még ekkor is láthattunk szép megoldásokat. Végül Varga Zsófia büntetőivel lépte át a 100 pontot a házigazda és aratott 101-58-as sikert.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – ELTE-BEAC Újbuda 101-58 (33-9, 24-15, 30-17, 14-17)

Legjobb dobók

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 27/6, Barnai Judit 14, Dul Panka 13/9, Varga Zsófia 10.

ELTE-BEAC Újbuda: Laufer Gabriella 15/6, Abigail Fogg 10/3, Laklóth Anna 8/6, Szabó Dóra 8.