Fölényes győzelmet aratott U20-as válogatottunk Lengyelországban

Lengyelország U20 - Magyarország U20 53-90 (9-21, 16-16, 7-26, 21-28)

Walbrzych, Hala Widowiskowo-Sportowa Aqua Zdrój

Lengyelország U20: Piasecka 2, Mielnicka 4, Makurat 12/6, Ułan 6, Adamczuk 5. Csere: Nassissi, Gilmajster 5/3, Furman 13/9, Ullmann, Kozik, Batura 2, Goszyńska 4.

Magyarország U20: Laczkó 8/3, Aho T. 7, Gyöngyösi 7/3, Strausz 8, Holcz 12/6. Csere: Katona 13/9, Zsámár 6/6, Takács 7/3, Gelei 2, Oláh 16/12, Dobó 2, Bajzáth 2

Szombaton délelőtt ismét összecsapott Walbrzych városában a lengyel és a magyar U20-as válogatott. Tursics Krisztián együttese ponterős teljesítménnyel 90-53-ra múlta felül a házigazdát.

A két gárda pénteki mérkőzése után, melyet 71-66-ra nyertek a lengyelek, ezúttal végig a mieink akarata érvényesült. A mérkőzés elején három perc alatt 9-0-ra léptünk el. Az ekkor megszerzett előny pedig a negyed végéig kitartott. 10 perc után 20-9-re mentünk. A második etap első felében tovább növeltük a differenciát. A játékrész felénél 30-16 állt az eredményjelzőn.

A félidő hajrájába 34-20-ról fordultunk. Innen szépítettek a hazaiak. A nagyszünetben 36-25 állt az eredményjelzőn. Az első félidőben válogatottunk a 35 mezőnykísérletéből 15-öt értékesített és 21-16-ra vezettünk a lepattanókban. A 8-8 pontos Strausz Edina és Oláh Fruzsina voltak a legeredményesebbek. A harmadik negyedben 41-32-ig nem alakult ki nagyobb különbség. Ezt követően viszont 21-0-val hagytuk állva riválisunkat.

A harmadik negyedet végül 26-7-re nyerte a magyar válogatott. Az utolsó 10 percben is hasonló ponterős játékkal folytattuk. A második félidőben végig 50% környékén mozogott a mieink mezőnymutatója. A legnagyobb előnyünk 39 pont volt, melyet 88-49-nél regisztrálhattunk. A magyar válogatott végül végig vezetve 90-53-as sikert aratott.

A magyar csapatban ezúttal is minden nevezett játékos lehetőséget kapott. A legeredményesebb a 16 pontos Oláh Fruzsina lett, Katona Boglárka 13, Holcz Rebeka 12 ponttal zárt.