Fölényes szekszárdi győzelem Németországban

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 90-63-as győzelmet aratott a Rutronik Stars Keltern otthonában az Európa Kupa csoportkörének utolsó fordulójában. Ezzel Zeljko Djokic együttese 5 győzelemmel, illetve 1 vereséggel az I-csoport élén végzett.

Jól indult a mérkőzés a Szekszárd számára, már az első negyedben sikerült 10 ponttal ellépni. Igaz, 21-11 után még 21-18-ra visszajöttek a vendégek a játékrész végére. A második szakaszban 25-22-ig alakult szorosabban az összecsapás. Innen egy 9-0-s futással szakította le riválisát a KSC. A félidőben már 43-32-re mentek a mieink. Az 50%-os mezőnymutató mellett a 27-15-re nyert lepattanócsatát kell kiemelni. A centerek közül Marie Ruzickova 13 pontnál, 5 lepattanónál, Erica McCall 11 pontnál, 6 lepattanónál tartott.

A harmadik negyedet Tyaunna Marshall és Andrijana Cvitkovic kosárváltása vezette fel. Egyre nagyobb fölénybe került a KSC. A játékrész közepén 56-37-nél a 20 pontot ostromolta a differencia. A folytatásban pedig ezt át is lépte. Az utolsó 10 percnek 67-44-ről futottak neki a felek. Pontgazdag játékrészt láthattuk. Mivel minden pontnak lehet jelentősége, így a Szekszárd koncentrációja egy pillanatig nem csökkent. Végül 23-19-re ezt a szakaszt is megnyerték a mieink és így alakult ki a 90-63-as eredmény.

Rutronik Stars Keltern – Atomerőmű KSC Szekszárd 63-90 (18-21, 14-22, 12-24, 19-23)

Legjobb dobók

Rutronik Stars Keltern: Jasmine Thomas 16/3, Brittany Brown 15, Shequila Joseph 11/9.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 21, Marie Ruzickova 19/6, Ivana Dojkic 13/3.