Utánpótlás

Fölényesen győzelemmel jutott döntőbe a Pécs, a Miskolc a harmadik helyért játszhat a junior döntőn

NKA Pécs/A - DVTK Akadémia/A 95-62 (21-18, 26-24, 28-17, 20-3)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság
Kecskemét, Mercedes-Benz Sport Akadémia
Rózsavölgyi Alexandra, Lukácsi Lóránt, Földesi Marcell (Sarkadi-Nagy Ágnes)

NKA Pécs/A: Olawuyi 17, Laczkó 25/18, Rátkai 14/6, Orbán -, Nagy 7. Csere: Árvai -, Kohn 5/3, Töczik 14/9, Szakolczi 5/3, Halmágyi Ki. 5/3, Halmágyi Ka. 2, Subotic 1.

DVTK Akadémia/A: Kárpáti 4, Albert 3, Oláh 17/12, Papp 10, Márkusz 7. Csere: János 2, Csoma 10/6, Filep 5, Szarvas 3, Győri 1, Molnár -, Kovács -.

Ahogy az ismert, a harmadik játéknapjához érkezett a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntője és kialakultak az elődöntő párharcok párosításai is. A kora délutáni órákban az NKA Pécs/A csapata a DVTK Akadémia/A együttesével mérte össze erejét.

A mérkőzés első találatát Rátkai Eszter szerezte a Pécsből, így csapata került lépéselőnybe. Nem sokkal később Nagy Réka is csatlakozott a pontszerzőkhöz, de válaszul már jött is a válasz a Miskolc oldaláról, aki 4-5-nél át is vette a vezetést. Ezután fej-fej mellett haladtak a résztvevők, egészen 11-8-ig, amikor ismételten a pécsiek kerültek kedvezőbb helyzetbe. A negyed felénél egál lett az állás, 11-11-et regisztrálhattunk. A játékrész végül 21-18-al végződött a Pécs javára, melyet Olawuyi közeli találata alakított ki. A második szakaszban is sokáig őrizte pár pontos előnyét a Pécs. A negyed felénél 30-26 volt az állás. A félidőhöz közelítve azonban még nagyobb hajrába kezdett a hazai színekben játszó együttes. Az utolsó percbe érkezve 5 pontos előnyük volt, amit egészen a nagyszünetig meg is tartottak. A szorosan alakuló első 20 perc végén 47-42-es előnyben volt a Pécs. A legeredményesebb a 15 pontos Laczkó Sára volt, míg miskolci oldalon Oláh Fruzsina bizonyult a legponterősebbnek – 14 egységnél járt.

A harmadik negyed legelején Töczik és Laczkó találataival erősítette meg vezetését Szentpáli Gergő együttese. Öt perc elteltével 21-9 volt az etap állása – úgy tűnt, hogy nagyszámú előnyét állandósítani tudja a pécsi gárda. A harmadik játékrész végére 16 pontos különbség alakult ki. Az utolsó 10 percnek 75-59-es pécsi előnyről vágtak neki a felek. A végső szakaszban is inkább az NKA Pécs fölénye mutatkozott. 81-61-nél már 20 pontos különbséget jegyezhettünk, ami a mérkőzés végére csak tovább növekedett. A Pécs végül magabiztos játékkal zárta az elődöntőt, 95-62-es sikert aratott a DVTK Akadémia/A csapata ellen.