Fontos gyõzelmet aratott a PINKK Rózsahegyen

:

:

Fontos idegenbeli sikerrel folytatta szereplését az Európa Kupában a PINKK Pécsi 424. A pécsiek 72-63-as gyõzelmet arattak Rózsahegyen.

A szlovén irányítójával a közelmúltban szerzõdést bontó és az évet igen rosszul kezdõ Rózsahegy vendége volt a PINKK. A szlovák együttes a múlt héten váratlanul nagy különbséggel verte a Tarbes-ot, így bár elõzetesen a pécsiek tûntek esélyesnek, nem lehetett elkiabálni a gyõzelmet. Különösen a pontszegény elsõ negyed ismeretében, amikor 7 percen át mindössze két mezõnykosarat szerzett a PINKK. Az egyik Tomlinson, a másik Adamecz nevéhez fûzõdött. Ez idõ alatt a hazaiak 9-4-re léptek el. A pécsiek Ajdukovic találataival kezdték meg a felzárkózást, majd az éppen Rózsahegyrõl igazolt Mincikova két büntetõje az utolsó másodpercekben egyenlítést eredményezett.

A második negyed elején 15-15 után egy 7-0-s szériával került lépéselõnybe a PINKK. Ezt követõen a hazaiak idõt kértek, de Sinclair triplájával már 27-19-es magyar vezetést regisztrálhattunk. Roberto Hernandez együttese kiemelkedõ dobóformát mutatott, az elsõ félidõben a 24 pécsi mezõnykísérletbõl 12 utat talált a gyûrûbe. A félidõ utolsó percében Vesterberg egy triplával hozta közelebb a csapatát, de a zárszó Sarok duplája volt, így megmaradt a 8 pontos pécsi elõny.

A harmadik szakasz 33-25-rõl indult. Rögtön az elsõ pécsi akcióból 10 pontra hízhatott volna a differencia, de Tomlinson egy büntetõt kihagyott. A következõ támadásnál azonban Sarok a triplavonalon túlról már nem hibázott és ezzel 37-24-re módosította az állást. Nem telt egy perc és egy újabb PINKK tripla érkezett, ekkor Sinclair talált be. A PINKK összesen hét hármast értékesített ezen az estén és erre a szlovákoknak nem volt válaszuk. A különbség 14-16 pont környékén állandósult. A játékrész végén 55-39 állt az eredményjelzõn.

A záró szakaszban a faultokra kellett figyelni. A harmadik etap végén, majd a negyedik szakasz elején Iványi is begyûjtötte a negyedik hibáját. Ekkor azonban már 18 ponttal vezettek a pécsiek. A végjátékban egy kicsit csökkent a koncentráció és egy-egy eladott labda után faragott a hátrányán a Rózsahegy. A hazaiak 9-2-re hozták az utolsó három percet, de ez csak arra volt elég, hogy szépítsenek az eredményen. A PINKK remek dobóformát mutatva magabiztos gyõzelmet aratott.

MBK Ruzomberok – PINKK Pécsi 424 63-72 (13-13, 12-20, 14-22, 24-17)