Franciaország - Kanada 45-59 (9-15, 8-14, 13-16, 15-14)

Gatis Salins, Wojciech Liszka, Johnny Batista Palermo

Franciaország: Badiane 4, Chartereau 7/3, Fauthoux 7/3, Michel 2, Williams 13. Csere: Berkani 2, Chery 3/3, Ciak 1, Paget -, Rupert 4, Tadic -, Toure 2.

Kanada: Alexander 9, Carleton 5/3, Colley 11/6, Achonwa 4, Nurse 7. Csere: Fields 17/6, Amihere 3, Gilles -, Hanson -, Hill -, Konig 3/3, Kyei -.

A 2022-es világbajnokságon Kanada 59-45-re legyőzte az olimpiai bronzérmes Franciaországot.

A kanadai válogatott – mely a nyitó napon Szerbia ellen aratott győzelmet – magabiztosan kezdte a franciák elleni találkozót. Pár perc elteltével már 6-0-ra vezettek, amikor Franciaország is megszerezte első találatát. Az első játékrészt is hasonló lendülettel zárta Kanada, tíz perc elteltével már 9-15 állt az eredményjelzőn. Innentől kezdve is végig vezettek a piros-fehérek. Bár Franciaország mindent megtett az egyenlítés, illetve a fordítás érdekében, nem sikerült átbillenteniük javukra a mérkőzést. A nagyszünethez érkezve már 10 pont felett a felek közti differencia (17-29). A különbség a második félidőben is csak egyre növekedett, majd végül Kanada ugyanolyan magabiztossággal zárta az összecsapást, ahogy azt indította. 45-59-es győzelmet arattak, megszerezve ezzel második sikerüket a világversenyen.

Nirra Fields 17 ponttal, míg Kayla Alexander 9 ponttal és 14 lepattanóval dominált az összecsapáson.