Fontos gyõzelmet arattak Honti Katáék: a Schio az élre állt Olaszországban

:

:

A március 16-ra kiírt 21. fordulóból elõrehozott mérkõzésen a Famila Schio 67-60-ra nyert az eddig listavezetõ Passalacqua Ragusa otthonában és ezzel az élre állt az Olasz bajnokságban.

Az olasz liga jelenlegi két legerõsebb csapata mérte össze az erejét szerda este. A Famila Schio és a Passalacqua Ragusa is 14 mérkõzésbõl 13 gyõzelemmel, illetve 1 vereséggel állt a rangadó elõtt. A két csapat december 15-én találkozott Schio-ban és ekkor 85-76-ra nyert a címvédõ. Ezúttal a Ragusa kezdett jobban. Az elsõ negyed hajrájában 21-11-nél már 10 pont volt a két csapat között.

A 21-13-ról induló második negyedben sokáig 6-8 pont környékén állandósult a differencia, majd 26-19 után egy 10-4-es periódust produkálva 30-29-re zárkózott fel a Schio. A félidõben 36-34-re vezettek a hazaiak. A harmadik negyed elején Godin egyenlített, majd Honti Kata vezetéshez juttatta a Schio-t. Sottana és Nadalin találatával pedig már 50-45-ös elõnyben volt a címvédõ.

A harmadik negyed hajrájában 50-50-nél még egyenlített a Ragusa. A záró szakaszban azonban 52-50-es Schio elõnyrõl fordultak a felek. Ezt követõen Vandersloot, Ress és Macchi is eredményes volt. Ismét megugrott a különbség és a Ragusának még egy felzárkózásra már nem volt ereje.