Fontos meccset nyertek az olaszok, történelmi dán siker

:

:

Vasárnap két mérkőzéssel lezárult a 2021-es Európa-bajnokság novemberi selejtezője. Rigában a D-csoport összecsapásait bonyolították le.

Dánia 91-74-re legyőzte Romániát. Történelmi siker ez a dánoknak, hiszen 1999 óta nem nyertek mérkőzést az Eb-selejtezők alkalmával. A románok kezdtek jobban, egy negyed után 27-19-re, a félidőben 44-37-re vezettek. A harmadik negyed közepén 48-48-nál egyenlítettek a dánok. Elfáradó riválisuk ellen a játékrész végére 10 pontos előnyt építettek fel. A 68-58-ról induló záró szakaszban pedig már nem volt kérdés a győztes kiléte. Maria Jespersen 35, Gritt Ryder 15 pontot ért el a dánoknál. A román csapat legeredményesebbje a 19 pontos Annemarie Godri-Parau lett.

Olaszország 69-63-ra verte Csehországot. A végig szoros találkozón 5-9 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A félidőben 35-32-re mentek az olaszok. A csehek 37-37-nél még egyenlítettek, de a folytatásban végig az olasz gárda járt előrébb. Beatrice Attura 20, Cecilia Zandalasini 12 egységig jutott. A cseheknél a 25 pontos Katerina Elhotova lett a legeredményesebb.

Dánia – Románia 91-74 (19-27, 18-17, 31-14, 23-16)
Csehország – Olaszország 63-69 (19-16, 13-19, 15-15, 16-19)