:

:

Fotó: WNBA

Szombatról vasárnapra virradóra két mérkőzést rendeztek a WNBA-ben.

A játéknap presztízsrangadóján a Minnesota Lynx 80-64-re verte a Los Angeles Sparks gárdáját. Az összecsapás előtt köszöntötték Seimone Augustus-t, aki a Lynx ikonja volt és végül a Sparks színeiben vonult vissza. Az ünnepi pillanatotok után a hazai pályán játszó minneapolis-i gárda gyorsan magához ragadta a kezdeményezést és a félidőben már 49-35-re vezettek. A harmadik negyedben ledolgozta a hátrányát a Sparks. Ez sokat kivett belőlük és végül a 23-7-es negyedik negyedben eldöntötte a meccset a házigazda.

Napheesa Collier közel 33 perc alatt 9 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal vette ki a részét csapata sikeréből.

A Chicago Sky egy küzdős meccsen 83-79-re győzte le az Indiana Fever-t. Bokasérülése miatt Határ Bernadett nem léphetett pályára az összecsapáson. Az utolsó két perc igazi drámát hozott, mely során 77-77 után Allie Quigley hat pontjával biztosította be a sikert a Sky. Quigley végül 16 ponttal zárt. A mérkőzés hőse mellette Candace Parker volt, aki szépen összeszedte magát a sérülése után. 30 perc alatt 20 pont, 14 lepattanós dupla-duplát hozott össze.

Minnesota Lynx – Los Angeles Sparks 80-64 (26-19, 23-16, 8-22, 23-7)
Indiana Fever – Chicago Sky 79-83 (27-29, 22-27, 17-11, 13-16)