Fordulatos játéknap az Euroligában

:

:

Szerdán a Sopron krakkói fellépése mellett még hét találkozót rendeztek az Euroligában. Az alábbiakban ezeket foglaltuk össze.

Az A-csoportban a Jekatyerinburg 83-55-re verte a Kassát. A mindössze kilenc játékossal utazó szlovák csapat 17 percen át jól tartotta magát. 28-25 után azonban a félidõre 39-31-re lépett el az orosz sztárcsapat. A harmadik negyedben 10 pont környékén állandósult a különbség, majd a játékrész hajrájában egy 10-0-s széria megpecsételte a Kassa sorsát. A Jekatyerinburg színeiben Sandrine Gruda 16 ponttal és 11 lepattanóval csapata legjobbja volt.

A hatos másik mérkõzésén a Bourges 75-54-re gyõzte le a Kayseri-t. A törökök 6-2-vel kezdtek, ezt követõen azonban 15-6-ra fordított a francia csapat. A 29-20-as félidõ után a harmadik negyedben alakult ki nagy különbség. Ekkor 20 pont fölé növelte elõnyét a Bourges, melynek legjobb dobója a 16 egységig jutó Endene Miyem volt.

UMMC Jekatyerinburg – Good Angels Kosice 83-55 (17-14, 22-17, 17-8, 27-16)
Tango Bourges – Kayseri Kaski 75-54 (13-6, 14-14, 21-14, 27-20)

6. HAT-AGRO UNI GYÕR	7	0/7	388/601	7

A B-csoportban a Sopron krakkói fellépésérõl már nagy terjedelemben beszámoltunk. A rájátszásért folytatott csata szempontjából fontos mérkõzésen a Lattes Montpellier 76-53-ra múlta felül a Brno-t. Ezzel matematikailag is életben tartotta esélyét a továbblépésre. Jelenleg a Sopron, illetve a cseh és a francia gárda is 3-3 gyõzelemmel áll. A Montpellier a 19 pontos Geraldine Robert vezetésével a második negyedben hagyta állva a Brno-t. A félidõben 14 pont volt a felek között. A csehek még egyszer 9 egységre felzárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek.

A csoport harmadik mérkõzésén a Fenerbahce 67-51-re nyert Orenburgban. Az orosz csapat 8-0-val kezdett, de már az elsõ negyed végére 16-15-re felzárkóztak a törökök, majd a második 10 percben fokozatosan elszakadtak a riválisuktól. A félidõben már 39-30-as elõnyben voltak. A harmadik negyedben még 5 pontra feljöttek a hazaiak, de a Fener összességében magabiztosan kézben tartotta az irányítást. Angel McCoughtry 19 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Wisla Can-Pack – UNIQA Euroleasing Sopron 80-56 (29-14, 16-16, 13-11, 22-15)
Nagyezsda Orenburg – Fenerbahce 51-67 (16-15, 14-24, 9-9, 12-19)
Lattes Montpellier – BK IMOS Brno 76-53 (16-14, 25-13, 20-15, 15-11)

7. UNIQA EUROLEASING SOPRON	9	3/6	551/598	12

A C-csoportban feje tetejére állt a világ, mivel három meglepetést is regisztrálhattunk. A CCC Polkowice 65-56-ra legyõzte a Szpartak Moszkvát. A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt. Igazán nagy különbség nem alakult ki. Az utolsó 4 percbe 53-51-es állásról érkeztünk, ekkor azonban Belinda Snell triplájával 5 pontra meglépett a CCC Polkowice. Az utolsó két percben faultokkal igyekezett lassítani az órát az orosz együttes, de már nem tudtak felzárkózni. Janel McCarville 15 ponttal lett a gyõztes csapat legeredményesebbje.

Az USK Praha 63-58-ra nyert a Galatasaray otthonában. A csehek a harmadik negyed közepén 40-39-es török vezetés után fordítottak és innentõl végig õrizték minimális elõnyüket. Jelena Dubljevic 22, Kia Vaughn 18 pontot szerzett. A csoport harmadik mérkõzésén szintén meglepetés született, a Vilnius 86-68-ra verte a Novi Zagreb együttesét. A horvátok 9 pontos félidei elõnyt adtak le és szinte lehetetlen helyzetbe kerültek.

CCC Polkowice – Szpartak Moszkva Vidnoje 65-56 (9-11, 16-12, 19-18, 21-15)
Galatasaray odeabank – ZVVZ USK Praha 58-63 (20-16, 12-16, 12-18 14-13)
Kibirkstis-Vici Vilnius – WBC Novi Zagreb 86-68 (16-20, 15-20, 27-13, 28-15)