VBW CEKK Cegléd - Atomerőmű KSC Szekszárd 57-65 (17-18, 18-16, 14-14, 8-17)

Monor, Városi Sportcsarnok
Tőzsér D., Szilágyi B., Vida J. (Balogh L.)

VBW CEKK Cegléd: Sotiriou 5/3, Révész L. 9/6, Ortiz 13/3, McBryde, Bozóki 14. Csere: Kobolák, Ruják 1, Gorjanácz 4, Moore 8, Filipowicz.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 6, Miklós 2, Skoric 4, McCall 9, Goree 14. Csere: Theodoreán 3/3, Bálint 5/3, Szabó F. 6/3, Krnjic 8, Friskovec 8/3, Krnjic 8.

A bajnokság 20. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 65-57-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet.

Erica McCall és Cyesha Goree villanásaival két perc alatt 6-0-s előnyre tett szert a Szekszárd. A Cegléd első találatát Révész Luca szerezte. Amikor nem sokkal később a fiatal játékos triplája is célt ért, 10-9-re felzárkózott a CEKK. Hullámzó játék és óriási küzdelem jellemezte a meccset. Előbb újra elszakadt 16-11-re a Szekszárd, majd 17-16-nál átvette a vezetést a Cegléd. Az első szakaszt Szabó Fanni duplája zárta, amivel 18-17-re ment a KSC.

A játék képe a második negyedben sem változott. Ebben a 10 percben 4-5 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. Szirony Dorina hármasa után 23-19-re ment a CEKK, majd innen 24-23-ra fordított a Szekszárd. A félidő hajrájában 31-26-ra ugyan ellépett Zeljko Djokic együttese, a nagyszünethez érkezve azonban ismét magukhoz ragadták az irányítást a ceglédiek. A zárszó Révész Lucáé volt, akinek triplájával 35-34-re mentek Kostas Keramidas tanítványai.

A harmadik negyed elején is lendületben maradt a Cegléd. Amikor Katerina Sotiriou triplája célt ért, 41-36-ra módosult az állás. Ez a második szakasz végjátékát is figyelembe véve egy 11-2-es futást jelentett. Ebben a szakaszban a Cegléd fölénye rajzolódott ki. A legnagyobb különbséget a hazaiak javára Tinara Moore büntetőit követően 47-40-nél jegyezhettük fel. Innen a harmadik negyed végjátékában 49-48-ra visszajött a Szekszárd. Ezen 8-2-es futás alkalmával Bálint Réka és Zala Friskovec is betalált távolról.

A záró szakasz elején Sara Krnjic duplájával 50-49-re fordított a KSC. Az utolsó 10 percben innentől végig a vendégek jártak előrébb. Zala Friskovec a második tripláját értékesítette, amivel 57-51-re alakult az eredmény. Kiélezett, feszült küzdelmet hozott a végjáték. Az utolsó másfél percbe érkezve 58-54 után Theodoreán Alexandra hármasával 61-54-re elszakadt a Szekszárd. Bozóki Bettina három sikeres büntetőjét követően még négy pontra olvadt a differencia, de ennél közelebb nem került a Cegléd. A végeredményt Sara Krnjic és Erica McCall pontjai alakították ki.

A Cegléd a találkozót követően jelezte, megóvja a Szekszárd ellen 65–57-re elvesztett mérkőzést, mert öt perccel a vége előtt, 51–52-es állásnál a Szekszárdnál egyszerre volt pályán négy nem hazai nevelésű játékos (Friskovec, Skorics, McCall és Goree). A szekszárdiak gyorsan cseréltek is, de a ceglédi reklamálást követően a játékvezetők videón visszanézték az esetet, és meg is számolták a négy játékost, azonban az ellenőr azt mondta nekik, hogy Goree magyar játékos, így ez szerinte nem volt szabálytalan. Ezzel szemben bár Goree magyar válogatott, de nem számít hazai nevelésűnekjelentette a Nemzeti Sport.