Fordulatos meccsen gyõri siker Zalaegerszegen

:

:

Elvette a ZTE NKK pályaelõnyét a CMB Cargo UNI Gyõr a 2019-es bronzcsatában. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc nyitányán a Gyõr 74-68-as gyõzelmet aratott Zalaegerszegen és így kedden hazai pályán megszerezheti a bronzérmet.

Raksányi Krisztina és Evanthia Maltsi kosárváltása indította a párharcot. A találkozó elején pár ponttal jellemzõen a gyõriek jártak elõrébb és 10 perc után 24-21-re vezettek is. A második szakaszban 31-25-ös gyõri vezetés vezetés után a ZTE egy 9-2-es futással 34-33-nál fordított. A hullámzó meccsen a folytatásban váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A félidõben 39-38-as hazai elõnyt regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben (is) pontgazdag, látványos küzdelem jellemezte az összecsapást. Szép összjátékokat láthattunk, jól céloztak távolról a csapatok. A Gyõr 46-46 után lépéselõnybe került. Hat ponttal is megléptek a vendégek, de a ZTE a játékrész végére 56-54-re megközelítette riválisát. Az utolsó 10 percben már elsõsorban a Gyõr akarata érvényesült.

A mérkõzésen a legnagyobb különbséget 68-56-nál jegyezhettük fel. A ZTE közel négy percen át nem talált be a záró szakaszban, de egy pillanatig nem adta fel. Ennek köszönhetõen 68-62-nél újra látótávolságba ért. A végjátékot viszont a Gyõr kézben tartotta és végül 74-68-as sikerrel került elõnybe a párharcban. A gyõztes gárda legeredményesebbje a 16 pontos Artemis Spanou lett. A ZTE-nél egy másik görög klasszis Evanthia Maltsi zárt 15 ponttal.

ZTE NKK – CMB Cargo UNI Gyõr 68-74 (21-24, 18-14, 15-18, 14-18)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a CMB Cargo UNI Gyõr javára.