3x3

Fordulatos meccsen vereség Hollandiától, csoportmásodikként jutott tovább a magyar válogatott

Magyarország - Hollandia 16-17

FIBA 3x3 U23 World Cup 2022
Bukarest, Metropolitan Circus

Magyarország: Pusztai Petra 7, Tóth Orsolya 7, Tóth Franka 2, Tenyér Zsófia 1.

Hollandia: Noortje Driessen 7, Zoë Slagter 5, Julia Jorritsma 3, Kiki Fleuren 2.

Az utolsó csoportmérkőzésén a magyar válogatott fordulatos, drámai csatában 17-16-os vereséget szenvedett Hollandiától.

Mindkét csapat megnyerte az első három mérkőzését és már matematikailag is továbbjutott. A tét a csoport első helye volt.

Pusztai Petra duplája és Tóth Franka találata  vezette fel a találkozót. Pusztai Petra és Tóth Orsi növelte az előnyt. Másfél perc telt el és 5-1-re léptek el a mieink. A hollandok 5-3-ra szépítettek, de Tenyér Zsófi két büntetője 6-3-ra alakította az eredményt. Az első megszakítás előtt Pusztai Petra is betalált, így 7-3-ról érkezet el a szusszanásnyi pihenő.

A hollandok szerezték a folytatás első pontját. Pusztai Petra azonban gyorsan válaszolt erre, így beállni látszott a 3-4 pontos különbség. Sőt Tóth Orsi 9-4-nél ezt tovább növelte. Kiemelkedő formát kapott el Tóth Orsi. 1+1-es megoldással erősítette meg a vezetésünket. A hollandok nem adták, fel 11-8-ra felzárkóztak, de ezt követően ismét Tóth Orsi talált be.

Négypontos hátrányban Hollandia nagy erőket mozgósított, sokat kockáztatott támadásban és másfél perccel a vége előtt 12-12-nél egyenlítettek. Nem sokkal később egy duplával pedig a vezetést is átvették. Fordulatokban nem volt hiány. Pusztai Petra harcolt ki két büntetőt, amivel 14-14-nél utolértük a riválist. Igencsak töredezett lett az utolsó perc, hiszen Hollandia is büntetőket küzdött ki magának és ők is értékesítették azokat. Ezzel 16-14-nél újra előnybe kerültek.

Nem volt még vége! Tenyér Zsófi remek felismeréssel hozta helyzetbe Pusztai Petrát, aki a sarokból egy duplával 16-16-ra alakította az eredményt. Nagyjából 10 másodperc lehetett hátra. Jöttek a hollandok és Noortje Driessen tört be. Igyekezett megjátszani a centerüket, de a passzába ketten is beleértek a mieink közül. A labda azonban visszapattant a holland játékoshoz, aki ezt követően megszerezte a győztes találatot. A mieink a végén azt nehezményezték a játékvezetőknél, hogy Tóth Franka lábbal ért a labdába, így meg kellett volna állítani a játékot. Az ítélet azonban nem változott, érvényes lett a holland kosár.

A magyar csapat csoportmásodikként jutott a negyeddöntőbe. Vasárnap 14 órától a rivális a B-csoport győztese lesz, ahol este rendezik az utolsó mérkőzéseket. Ott jelenleg Kína és Lengyelország a veretlen.