Fordulatos meccsen verte a Gyõrt a DVTK

:

:

Az Aluinvent DVTK 76-73-ra legyõzte a CMB Cargo UNI Gyõrt a 19. forduló záró mérkõzésén.

A Gyõrszentivánon rendezett összecsapáson a DVTK kezdett jobban, az elsõ negyedben 8 ponttal is vezetett Stefan Svitek együttese. 10 perc után pedig 21-17-es állást rögzíthettünk. A második etap kezdetén 26-17-re ellépett a DVTK, majd a 11 pontot is elérte a differencia. A félidõben 41-32 állt az eredményjelzõn. Óriási különbség mutatkozott a két csapat dobóformája között, a DVTK 27 mezõnykísérletébõl 18-at értékesített, míg a Gyõr 34 kísérletébõl 12-t az elsõ 20 percben.

A harmadik etapban 44-34-es DVTK vezetés után a Gyõr 14-0-s sorozattal 48-44-re fordított. A DVTK ráadásul ez idõ alatt bokasérülés miatt elveszítette Raksányi Krisztinát, aki a folytatásban már nem tudott visszatérni. A játékrész végén 53-48-as elõnyben volt Völgyi Péter csapata. A záró szakaszban a DVTK kapott el egy jobb sorozatot, amikor 60-57 után 9-0-val 66-60-ra módosította az eredményt. Ekkor még három és fél perc volt hátra az összecsapásból. A Gyõr innentõl már 4 pontnál közelebb mindössze az utolsó másodpercekben került, amikor kialakult a 76-73-as végeredmény.

CMB Cargo UNI Gyõr – Aluinvent DVTK 73-76 (17-21, 15-20, 21-7, 20-28)
Legjobb dobók:
CMB Cargo UNI Gyõr: Simon Zsófia 16/6, Nirra Fields 12/6, Nagy-Bujdosó Nóra 12/6, Krivacevic Tijana 10.
Aluinvent DVTK: Asleigh Fontenette 17/3, Zenta Melnika 11, Tereza Peckova 9/3, Bach Boglárka 9.