Fordulatos meccsen verte a TFSE a BEAC-ot

:

:

A 11. forduló fővárosi rangadóján a TFSE-MTK 77-75-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A két csapat eddigi eredményei alapján a TFSE várta esélyesként a találkozót és ennek megfelelően 7-0-val kezdett. Az első szakasz hajrájára 8-9 pontra nőtt a hazai előny és 10 perc játékot követően 25-16-ra vezetett a TFSE. A második etapban tovább fokozta a ritmust Magyar Bianka együttese és hatékony befejezésekkel 39-21-re szakadt el. Innen azonban a félidőig 45-32-re visszajött a BEAC. Hazai oldalon Alisia Jenkins 11 pontnál járt, míg a BEAC-nál Szabó Dóra 8-nál. Közte azzal a triplával, amivel lezárta a félidőt.

Fotó: kosarsport.hu

A harmadik negyed elején is lendületben maradt a BEAC és ennek eredményeként Laklóth Anna triplájával 49-41-nél hosszú idő után 10 egység alá faragta hátrányát Balogh Judit gárdája. Ez fordulópontnak bizonyult, teljesen nyílt lett a mérkőzés. Az összesen 10 triplát értékesítő BEAC a harmadik szakasz végére 59-58-ra megközelítette a házigazdát. A záró szakaszt Süle Krisztina és Chanise Jenkins találatai vezették fel. A BEAC hat percen át nem szerzett mezőnykosarat és ez idő alatt 69-60-ra ellépett a TFSE. Maradt azonban izgalom a hajrára: 75-65 után ugyanis Szabó és Laklóth triplái 75-71-re felhozták a BEAC-ot, sőt az utolsó percben egy pontra olvadt a különbség a felek között. Alisia Jenkins két büntetője azonban eldöntötte az utolsó másodpercekben a találkozót a hazaiak javára.

TFSE-MTK – ELTE-BEAC Újbuda 77-75 (25-16, 20-16, 14-26, 18-17)

Legjobb dobók

TFSE-MTK: Alisia Jenkins 22, Chanise Jenkins 22/6, Bernáth Réka 10/6, Süle Krisztina 10.

ELTE-BEAC Újbuda: Szabó Dóra 22/15, Laklóth Anna 14/9, Abigail Fogg 9/3, Tóth Franka 8.