:

:

Fotó: Rudo Maškurica / MBK Ruzomberok

Szerdán igazi nagyüzem volt az előszezonban.

A DVTK 81-51-es győzelmet aratott az MBK Ruzomberok otthonában. A félidőben 39-33-ra vezetett a DVTK, az utolsó 15 percben alakult ki igazán nagy különbség a felek között. A záró szakaszban mindössze két pontot engedélyezett riválisának Földi Attila együttese. A legeredményesebb a 24 egységig jutó Cheridene Green lett, míg Snezena Bogicevic és Kányási Veronika 14-14 ponttal zárt.

Az Európa Kupa selejtezőre készülő PEAC-Pécs 82-69-re múlta felül a PINKK Pécsi 424-et. Az első félidőben nem alakult ki nagy különbség. 20 perc után 36-31 állt az eredményjelző. A harmadik negyedben 51-41-nél először érte el a 10 pontot a differencia. A záró szakasznak 59-53-ról futottak neki a csapatok. Itt 17 ponttal is elszakadt a PEAC és végül magabiztos sikert aratott. A találkozó legeredményesebb játékosának Kiss Virág bizonyult, aki 25 pontja mellé 7 lepattanót is leszedett. A PINKK-nél Bozica Mujovic jutott 18 egységig.

Az ELTE-BEAC Újbuda 61-57-re verte a Vasas Akadémiát. A BEAC végig vezetett a szoros találkozón. A félidőben 38-32, a harmadik negyed végén 46-44 állt az eredményjelzőn. A BEAC a záró szakasz elején 8-4-es sorozattal erősítette meg előnyét. A hajrában 54-48 után már nem engedte ki a kezéből a meccset a házigazda, így 61-57-es sikert aratott. A BEAC legeredményesebbje a 18 pontos Boros Júlia lett, míg a Vasasnál Papp Dia jutott 17 egységig.

MBK Ružomberok – DVTK 51-81 (18-20, 15-19, 16-26, 2-16)