Franciaország az első döntős az Európa-bajnokságon

Fehéroroszország - Franciaország 61-73 (18-20, 12-18, 17-19, 14-16)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Györgyi, Horozov, Liszka (Casinha)

Fehéroroszország: Rytsikava 5/3, Likhtarovich 6, Ziuzkova 3/3, Papova 4, Hasper 6. Csere: Tarasava, Verameyenka 14/3, Bentley 23/12, Inkina.

Franciaország: Miyem 24/9, Gruda 6, Williams 8/3, Johannes 9/3, Duchet 7/3. Csere: Epoupa, Chartereau 7/3, Ciak 6, Michel 1, Ayayi-Vukosavljevic 5/3, Tchatchouang.

A 2021-es Európa-bajnokság első elődöntőjében Franciaország 73-61-re legyőzte Fehéroroszországot. Ezzel a francia csapat sorozatban ötödik alkalommal vívhat döntőt a kontinenstornán.

Az első negyedben még nem alakult ki nagy különbség a csapatok között. Sőt, az első percekben még a fehéroroszok vezettek. A legnagyobb előnyüket 13-8-nál regisztrálhattuk. A francia gárda az első negyed utolsó két percébe fordulva 16-15-nél ragadta magához az irányítást. A hátralévő 32 percben már végig előrébb jártak. 10 perc után 20-18 állt az eredményjelzőn. A második negyedben 35-25-nél érte el először a 10 pontot a differencia a felek között. A folytatásban a fehérorosz alakulat hat pontra felzárkózott, de a félidőben így is 38-30 állást regisztrálhattunk.

Az első 20 percben Endy Miyem remekelt a francia csapatban, egymaga 15 pontot szerzett. A fehéroroszoknál Alex Bentley tartott 11 pontnál. A harmadik negyedben is őrizte előnyét a francia gárda, de a fehéroroszok egy pillanatra nem adták fel és a játékrész közepén 43-38-nál látótávolságba értek. Végül 46-41 után a játékrész utolsó három percében váltott ismét ritmust Valerie Garnier együttese. A negyed végére 57-47-re léptek el. A záró szakaszban is felcsillant a remény Maryia Papováék előtt, de 62-55 után az utolsó négy és fél percben ismét megugrott a különbség. Magabiztosan és teljesen megérdemelten nyert Franciaország.

A franciák 73-61-es sikere alkalmával Endy Miyem végül 24 ponttal zárt. Gabby Williams pedig 18 perc alatt 8 pontot, 2 lepattanót és 2 gólpasszt jegyzett.