Franciaország az U18-as Európa-bajnokság bronzérmese

Franciaország - Németország 75-46 (13-7, 15-14, 20-16, 27-9)

Iráklion, Görögország
Yasmina Alcaraz Moreno, Tom Dehondt, Martin Kucirek (Bernard Vassallo)

Franciaország: Dutat 6, Evrard -, Lacan 20/3, La Seyec 11, Toure 16/6. Csere: Blein 2, Cisse 6, Dursus 7, Perdriau -, Traore 2, Zemoura 3, Zodia 2.

Németország: Buhner 10, Falk 2, Feldrappe 5, Kruger 10, Rolf 6/3. Csere: Brochlitz -, Diala -, Djuela -, Haw -, Horvath 4, Kreyenfeld 1, Stockle 8/6.

A Görögországban megrendezésre került U18-as Európa-bajnokság bronzmérkőzésén Franciaország 75-46-ra legyőzte Németországot.

A franciák gyakorlatilag végig vezettek az összecsapáson. Már az első pillanattól kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést. Bár a mérkőzés elején még Németország párszor kiegyenlített, 10 perc játék után már 13-7 volt az állás. A félidőben 28-21 állt az eredményjelzőn.

A legnagyobb differencia 31 pont volt a felek között. A franciák tulajdonképpen a záró szakasz elején biztosították be győzelmüket, amikor is Németországnak már nem volt fordítási esélye. Az franciák még több energiát tudtak mozgósítani a hajrában.

Leila Lacan 20 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. Német oldalon Frieda Buhner és Greta Kriger zárt 10-10 ponttal.