Franciaország - Nigéria 87-62 (18-12, 26-15, 23-15, 20-20)

Tokió, Saitama Super Arena
Yilmaz, Mikheyev, Györgyi (Schaer Araya)

Franciaország: Duchet 13/9, Gruda 14, Michel 3/3, Miyem 13/3, Williams Csere: Chartereau 7/3, Ciak, Fauthoux 4/3, Johannes 13/6, Rupert 2, Tchatchouang 2, Ayayi-Vukosavljevic 3/3.

Nigéria: Amukamara 11, Elonu 6, Kali 10, Kunaiyi-akpanah, Macaulay 8/6. Csere: Balogun 3/3, Chidom 4, Ibekwe 5, Mohammed 3, Nyingifa 8, Ogwumike, Okonkwo 4.

A tokiói olimpia női kosárlabda tornáján a B-csoportban Franciaország 87-62-re verte Nigériát.

Idegesen kezdtek a csapatok, közel három percig egyik gárda sem talált be. Ezt követően Alix Duchet két triplájával lépéselőnybe kerültek a franciák. A két alakulat 11-11-ig haladt fej-fej mellett, majd innen 18-12-re elszakadt Franciaország. A második szakasz elején 22-19-ig még visszajött Nigéria, de innen 7-0-val növelte először 10 egységre a differenciát Franciaország.

A folytatásban gyorsan nőtt a szakadék a felek között. A félidőben 44-27-re vezettek Valerie Garnier tanítványai, majd a harmadik negyedben a 30 pontot is átlépte a különbség. A 67-42-ről induló záró szakaszban így már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Ez a 10 perc 20-20 lett, amivel 87-62-re nyertek a franciák.

A Sopron Basket klasszisa Gabby Williams 13 ponttal, 9 lepattanóval és 4 gólpasszal vezette győzelemre a francia csapatot.