Franciaország gyõzött az európai rangadón

:

:

A középdöntõk elsõ napján nem született meglepetés. A favoritok leiskolázták ellenfeleinket. A hétfõi játéknap rangadóján Franciaország 10 ponttal verte Fehéroroszországot.

REAKCIÓK    FOTÓK

Az E-csoportban Ausztrália és Görögország mérkõzésével indult a középdöntõk sorozata. A hellének beleszaladtak a késbe a címvédõ ellen, 5 perc játék után már 5-21-re vezettek az ausztrálok, az elsõ negyed végén pedig 15-27 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban tovább nõtt az így is beláthatatlan szakadék a két hölgykoszorú között, a nagyszünetig 56 pontig jutottak Carrie Graf tanítványai, míg a Missas mester lányai csak a 24 egységet érték el.

A harmadik periódus elején egy 8-0-s rohanással még szépítettek a görögök, de ezzel csak azt érték el, hogy egy újabb ritmusváltást láthassunk az idei VB-n elõször parádézó ausztráloktól. A negyedik negyed 37-72-rõl indult és a lefújás pillanatában 54-93 állt a nagy órán. Az ausztráloknál a két magas ember Jackson és Cambage termelték a pontokat, 20-20 egységig jutottak, de Penny Taylor is egyre jobb formát mutatott. A címvédõtõl végül 11 játékos szerzett pontot. A görögök teljesítménye ellenben messze elmaradt várttól, ugyanazt lehet mondani, mint a franciák elleni meccsük alkalmával, a vereség ténye nem, de a játék képe meglepõ volt.

A játéknap nagy európai rangadóján a franciák egy igen furcsa meccsen verték a fehéroroszokat. Az elsõ negyed 14-8-as, a félidõ 25-20-as gall vezetést hozott. A kevés pont látatlanban sokaknak a jó védekezésrõl tanúskodott, de a meccset szemlélve, inkább két gyenge dobóformát mutató, pontatlan válogatott csatája volt ez. A lefújás pillanatáig a franciák 10 triplakísérletükbõl csak egyet értékesítettek, míg a fehéroroszok a duplákat csak 17,9%-al dobálták (28-ból 5 ment be).

A találkozón a harmadik negyed sem hozott változást, 36-37-es fehérorosz vezetésrõl mentek neki a csapatok az utolsó 10 percnek. A negyedik periódust Pierre Vincent tanítványai egy 10-0-s rohanással indították, mellyel el is döntötték a mérkõzés sorsát. Ugyan Troina tripláival még közelebb kerültek a fehéroroszok, de fordítniuk nem sikerült. Az utolsó percben pedig a franciák 10 pontosra növelték a különbséget, a vége 58-48 lett. A galloktól Dumerc és Miyem, a vesztes csapatból Leucsanka emelhetõ ki.

Az észak-amerikai rangadón, a Kanada-USA találkozón az elsõ negyedben remekül tartották magukat a juharlevelesek. Csak 19-14-re mentek az amerikaiak. A folytatásban aztán belendültek Auriemma tanítványai és a szünetre 22 pontos, 47-25-ös elõnyre tettek szert. A második félidõben már nem volt ennyi a kanadaiakban, teljesen elkészültek az erejükkel, a vége pedig 87-46 lett.

6. Kanada (207–281) 5 pont

Az F-csoport eseményeit követõ szurkolóknak, Brnóban nem jutottak az ostravai helyszínhez hasonló finomságok. A nap nyitómeccsén a spanyolok átgázoltak a cseheket megszorongató japánokon. A mérkõzés képe sokáig hasonlított a cseh-japán ütközethez, csak itt a hispánok a hamar megszerzett nagy elõnyt végig meg tudták õrizni. Egy negyed után 28-12, a félidõben 50-27 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben az ázsiaiak ugyan 7 pontot faragtak a hátrányukon, de a kiütést így sem kerülhették el, a vége 59-86 lett. A mérkõzésrõl Lyttle 29 pontját és 11 lepattanóját kell kiemelni.

Bár finomságok nem, de hazai gyõzelem jutott a brnói közönségnek, így ez biztos kárpótolta õket a felejthetõ délutánért. A dél-koreaiak hatalmas meglepetésre csak 7 percen át voltak egyenrangú ellenfelei a csoportkörhöz képest fényévekkel jobb formát mutató cseheknek. 10 perc játék 12, 20 perc kosárlabdázás után 16 pont tátongott a két alakulat között. A harmadik negyed elején ugyan volt egy kis fellángolásuk az ázsiaiaknak, de ezzel sem értek sokat. A negyedik szakaszra fel is adta a harcot a koreai válogatott, így a vége kiütéses, 96-65-ös siker lett. A csehektõl Vitecková 27 pontja és a csapat 64.4%-os mezõnymutatója emelhetõ ki.

A torna elõtt a brazil-orosz csatát nagy rangadónak kiáltottuk volna ki, de most a dél-amerikaiak váratlanul gyenge szereplése miatt csak egy átmozgató edzés lett a találkozóból. Az elsõ negyed végére 7 ponttal léptek el az oroszok, de ez még nem volt bizonyult végzetesnek Erikáék szempontjából. A második periódusban ugyanis 3 pontra is felzárkóztak a brazilok. Ekkor az oroszok megrázták magukat és Sztyepanova utolsó másodperces duplája utána szünetben már 15 ponttal vezettek.

A második félidõben már a brazilok sem hitté el, hogy nyerhetnek, így egy lagymatag pattogtatássá vált az összecsapás. Az oroszok végül 76-53 sikert arattak. Szokolovszkij mester tanítványai remek csapatjátékkal rukkoltak elõ, négyen is 10 pont fölé kerültek. A dél-amerikaiaknál csak Pinto és Erika nyújtott vállalható teljesítményt.

Oroszország–Brazília 76–53
Csehország–Dél-Korea 96–65
Japán–Spanyolország 59–86