Franciaország küzdelmes meccsen verte Malit

Mali - Franciaország 59-74 (21-17, 11-25, 14-15, 13-17)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022
Sydney, Sydney SuperDome

Mali: Haidara 3/3, Dembele 7/3, Kone 18/6, N'Diaye 8/6, Balayera 2. Csere: Coulibaly 8/3, Kourouma 11, Gandega, Dabou 2, Tirera.

Franciaország: Fauthoux 8, Chartereau 12/6, Michel 5/3, Williams 14, Badiane 6. Csere: Berkani 3/3, Rupert 8, Tadic 8, Toure 10, Paget.

A 2022-es világbajnokság vasárnapi játéknapjának első mérkőzésén Franciaország 74-59-re verte Malit.

A szoros első negyed végén 21-17-re még Mali vezetett. A francia válogatott a 25-11-es második negyedben fordított. A 42-32-ről induló harmadik negyedben 8-12 egység között mozgott a különbség. Franciaország nem tudta bevinni a döntő futást, de érdemben Mali sem került közelebb. Végül az utolsó 6-7 percben 61-53 után alakította ki a végeredményben megjelenő nagyobb különbséget az európai gárda.

Gabby Williams 14 ponttal, 7 lepattanóval és 6 gólpasszal vezette győzelemre a csapatát.