Franciaország magabiztos győzelemmel elődöntős

Franciaország - Bosznia-Hercegovina 80-67 (18-16, 21-15, 24-16, 17.20)

FIBA Women's EuroBasket 2021, negyeddöntő
Strasbourg, Rhenus Sport
Kalpakas, Mendoza Holgado, Sharapa (Bodrogváry)

Franciaország: Miyem 14, Gruda 15, Ayayi-Vukosavljevic 9/6, Johannes 15/9, Duchet. Csere: Chartereau 2, Ciak 2, Michel 5/3, Rupert 4, Williams 12, Tchatchouang 2.

Bosznia-Hercegovina: Babic 5/3, Brcaninovic 4, Tavic 8/3, Delic 5/3, Jones 29/6. Csere: Deura 3, Dzombeta 8, Domuzin, Delic 1, Dzebo 4.

A 2021-es Európa-bajnokság negyeddöntőjében Franciaország 80-67-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát. A francia válogatott sorozatban hetedik alkalommal vívta ki a legjobb négy közé jutást a kontinenstornán. Az elődöntőben Fehéroroszország lesz a riválisuk.

A mérkőzés előtt fél órával érkezett a hír, hogy a bosnyákoknál Marica Gajic nem tudja vállalni a játékot. Ez nem zökkentette ki a társait. A bosnyákok jól kezdtek és az érezhetően görcsösen játszó hazaiak ellen hamar pár pontos előnybe kerültek. Az első szakaszban jellemzően 3-4 egységgel jártak előrébb a bosnyákok. Az utolsó percben azonban egy triplával egyenlített Franciaország, majd Gabby Williams dudaszós találatával 18-16-ra vezettek is a hazaiak. A második negyed elején maradt a kiegyenlített játék. Négy és fél perc után 22-22 állt az eredményjelzőn. Sőt, még a félidő utolsó két percébe is mindössze 33-31-es hazai előnyről érkeztek a felek.

Az első félidő hajrája a franciáknak sikerült jobban. Jonquel Jones egymaga 19 pontot szerzett az első 20 percben, de összességében a fáradtság jeleit mutatta a bosnyák gárda. Másfél perc alatt egy 6-0-s futással 39-31-re lépett el a nagyszünethez érkezve Valerie Garnier együttese. Francia oldalon Sandrine Gruda járt 10 pontnál. A harmadik negyed elején is lendületben maradtak a franciák: 10-2-es sorozattal erősítették meg a vezetésüket. 49-33 után azonban a bosnyákok is rendezték a sorokat, akiket a szomszédos Németországból nagy létszámú szurkolósereg biztatott. Két perc volt vissza a játékrészből, amikor 51-46-ra felkapaszkodtak. Ezzel azonban minden erejük el is fogyott. A harmadik negyedet 11-2-vel zárta Franciaország és a 63-47-ről induló záró szakaszban már nem adott esélyt a felzárkózásra riválisának. A differencia a 22 pontot is elérte.

A 80-67-es francia győzelem alkalmával Sandrine Gruda 15, Endy Miyem 14 pontot ért el. Gabby Williams pedig 12 ponttal, 6 lepattanóval és 1 gólpasszal zárt. A bosnyákoknál Jonquel Jones 29 pont, 24 lepattanós dupla-duplát szállított.